ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Sperantelor Dragos Damian
Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul: Imprimare Email

 Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, organizată de către Asociația Județeană de Fotbal Alba, la categoria de vârsta 9-10 ani (născuți după 01.01.2007 și mai mici), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 12 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 3 jocuri în faza grupelor, iar la faza finală din 10.06.2017, de la Cugir cele trei echipe clasate pe primul loc în fiecare grupă vor juca "fiecare cu fiecare" pentru stabilirea locurilor 1-3, același sistem se va folosi și pentru echipele clasate în grupe pe locurile 2, 3 și respectiv 4, astfel se va stabili clasamentul final (1-12).

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CS Olimpia Aiud, AS Juniorul Aiud, CSC Fortuna Lunca Mureșului și CS Ocna Mureș;

          Grupa B: ACS Sebeș 2014 "1", ACS Sebeș 2014 "2", CSO Cugir și AS Europa Alba Iulia;

          Grupa C: ACS Sebeș 2014 "3", AS FC Rival Alba Iulia, CSC Bistra, AFC Unirea 1924 Alba Iulia.

Programul campionatului este următorul:

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 3 2 1 0 7-4 7
2 CS Olimpia Aiud 3 2 0 1 28-4 6
3 CSC Fortuna Lunca Mureș 3 1 0 2 9-9 3
4 CS Ocna Mureș 3 0 1 2 3-30 1

Etapa 1

Data: 27.05.2017 (sâmbătă) - Organizator CS Ocna Mureș

Localitatea: Ocna Mureș - Baza sportivă "Hotel Europa" - teren sintetic.

 Ora  Echipa  Scor Echipa
11:00  CSC Fortuna Lunca Mureș   6-1  CS Ocna Mureș
12:00  AS Juniorul Aiud  2-1  CS Olimpia Aiud 

Etapa 2

Data: 27.05.2017 (sâmbătă) - Organizator CS Ocna Mureș

Localitatea: Ocna Mureș - Baza sportivă "Hotel Europa" - teren sintetic.

Ora Echipa Scor Echipa
13:30  CSC Fortuna Lunca Mureș  1-3  AS Juniorul Aiud 
14:30  CS Olimpia Aiud  22-0  CS Ocna Mureș

Etapa 3

Data: 03.06.2017 (sâmbătă) - Organizator CS Olimpia Aiud

Localitatea: Aiud - Baza Sportivă "Fair-Play" - teren sintetic.

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  CSC Fortuna Lunca Mureș 2-5  CS Olimpia Aiud
12:00  CS Ocna Mureș 2-2  AS Juniorul Aiud

Grupa B

 Loc  Echipa J V E Î Gol P
1 CSO Cugir  3   3   0   0   13-5   9
2 AS Europa Alba Iulia 3 2 0 1 9-6  6
3 ACS Sebeș 2014 "1" 3 1 0 2 3-8  3
4 ACS Sebeș 2014 "2"  3 0 0 3 5-11  0

Etapa 1

Data: 20.05.2017 (sâmbătă) - Organizator AS Europa Alba Iulia

Localitatea: Drâmbar - teren de iarbă.

 Ora Echipa Scor Echipa
11:00   ACS Sebeș 2014 "1" 1-3  AS Europa Alba Iulia
12:00   CSO Cugir  5-3  ACS Sebeș 2014 "2"

Etapa 2

Data:27.05.2017 (sâmbătă) - Organizator ACS Sebeș 2014

Localitatea: Săsciori - teren de iarbă.

Ora Echipa Scor Echipa
11:00   ACS Sebeș 2014 "2" 2-4  AS Europa Alba Iulia
12:00   CSO Cugir  5-0  ACS Sebeș 2014 "1"

Etapa 3

Data: 03.06.2017 (sâmbătă) - Organizator CSO Cugir

Localitatea: Cugir - teren de iarbă.

Ora Echipa  Scor Echipa
12:00  CSO Cugir  0-0  AS Europa Alba Iulia

Data: 05.06.2017 (Luni) - Organizator ACS Sebeș 2014

Localitatea: Săsciori - teren de iarbă.

Ora Echipa  Scor Echipa
12:00  ACS Sebeș 2014 "1"  2-0

 

ACS Sebeș 2014 "2"


Grupa C

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AFC Unirea Alba Iulia 3 3 0 0 16-3 9
2 CSC Bistra 3 2 0 1 16-7 6
3 AS FC Rival Alba Iulia 3 1 0 2 7-11 3
4 ACS Sebeș 2014 "3" 3 0 0 3 5-21 0

Etapa 1

Data: 27.05.2017 (sâmbătă) - Organizator ACS Sebeș 2014

Localitatea: Săsciori - teren de iarbă.

 Ora  Echipa  Scor Echipa
13:00   ACS Sebeș 2014 "3"   2-8 AFC Unirea Alba Iulia
14:00  AS FC Rival Alba Iulia  2-5 CSC Bistra

Etapa 2

Data: 01.06.2017 (joi) - Organizator CSC Bistra

Localitatea: Bistra - teren sintetic.

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  CSC Bistra  1-4 AFC Unirea Alba Iulia
11:50  AS FC Rival Alba Iulia  5-1 ACS Sebeș 2014 "3"

 Etapa 3

Data: 01.06.2017 (joi) - Organizator CSC Bistra

Localitatea: Bistra - teren sintetic.

Ora Echipa Scor Echipa
13:00  ACS Sebeș 2014 "3" 2-10  CSC Bistra
13:50  AFC Unirea Alba Iulia 4-0  AS FC Rival Alba Iulia

FAZA FINALĂ

Data: 10.06.2017 (Sâmbătă)

Grupa 1 (pentru locurile 1-3)

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2 2 0 0 7-4 6
2 CSO Cugir 2 1 0 1 5-2 3
3 ACS Juniorul Aiud  2 0 0 2 3-9 0

Grupa 2 (pentru locurile 4-6)

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AS Europa Alba Iulia 2 2 0 0 8-1 6
2 CSC Bistra 2 1 0 1 2-6 3
3 CS Olimpia Aiud  2 0 0 2 2-5

0

Grupa 3 (pentru locurile 7-9)

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Sebeș "1"  2 2 0 0 11-1 6
2 CSC Fortuna Lunca Mureșului 2 1 0 1 5-4 3
3 AS FC Rival Alba Iulia  2 0 0 2 1-12

0

Grupa 4 (pentru locurile 10-12)

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Sebeș 2014  "2" 2 2 0 0 15-1 6
2 CS Ocna Mureș 2 1 0 1 7-11 3
3 ACS Sebeș 2014 "3"  2 0 0 2 4-14

0

Jocurile se vor disputa pe Arena CSO din localitatea Cugir (se vor disputa câte două jocuri în același timp, terenul mare fiind împărțit în două terenuri 20x40 metri), programul zilei fiind următorul:

Grupa 4 - 10 iunie 2017 (Terenul 2)

Ora Echipa Scor Echipa
10:00  ACS Sebeș 2014 "3" 1-7 ACS Sebeș "2"
11:00  ACS Sebeș 2014 "2"  8-0 CS Ocna Mureș
12:00  CS Ocna Mureș   7-3 ACS Sebeș 2014 "3"

Grupa 3 - 10 iunie 2017 (Terenul 1)

Ora Echipa Scor Echipa
10:00  ACS Sebeș 2014 "1"  7-1 AS FC Rival Alba Iulia
11:00  AS FC Rival Alba Iulia  0-5 CSC Fortuna Lunca Mureșului
12:00  CSC Fortuna Lunca Mureșului  0-4 ACS Sebeș 2014 "1"

Grupa 2 - 10 iunie 2017 (Terenul 2)

Ora Echipa Scor Echipa
13:00  CS Olimpia Aiud  1-3 AS Europa Alba Iulia
14:00  CSC Bistra  2-1 CS Olimpia Aiud
15:00  AS Europa Alba Iulia  5-0 CSC Bistra

Grupa 1 - 10 iunie 2017 (Terenul 1)

Ora Echipa Scor Echipa
13:00  AFC Unirea 1924 Alba Iulia  2-1 CSO Cugir
14:00  ACS Juniorul Aiud  3-5 AFC Unirea 1924 Alba Iulia
15:00  CSO Cugir  4-0 ACS Juniorul Aiud

Festivitatea de premiere va avea loc la ora 16:30, înaintea finalei Cupei României, care va avea loc la ora 17:30, între: ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română și ACS Șurianu 1945 Sebeș, practic se luptă pentru câștigarea cupei româniei, echipele clasate pe locul trei, respectiv primul loc, în campionatul ligii a IV-a, sezonul 2016-2017.

Vă așteptăm pe stadion!

REGULAMENTUL COMPETIȚIEI ÎL PUTEȚI CITI AICI !!!