ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa Romaniei Editia 2012 2013

Cupa României Cupa României 2012-2013 Etapa 1
Cupa României 2012-2013 Etapa 1 Imprimare Email

Programul jocurilor din „Cupa României” /  prima etapă a fazei județene - sezonul 2011-2012.

Jocurile se desfăşoară într-o singură manşă, pe terenul primelor echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

În situaţia în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârşitul jocului şi prima repriză a prelungirilor. Dacă dupa reprizele de prelungire egalitatea se mentine , echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

Echipele sunt obligate să folosească 4 jucători născuți după 01.01.1986. pe tot parcursul jocului.

În etapa a I-a  vor participa echipele înscrise în Liga a V-a (38 echipe) plus alte două echipe afiliate la AJF Alba: FC Decea și AS Limbenii Limba - neînscrise în ediția actuală de Liga a V-a.

Etapa I-a se va desfăşura miercuri, 05.10.2011, ora 16,00.

Împerecherea echipelor s-a efectuat ţinându-se cont de criteriul valoric și geografic . Astfel, echipele ce se vor întâlni în etapa a I-a sunt următoarele:

AS Perla Jidvei 1-9 AS Cetatea Cetatea de Baltă

AS Spicul Bucerdea 2-CS Inter Mihalț

AS Șoimii Ciumbrud 0-AS Sportul Livezile

AS Del Dodo Alba Iulia 3-CS Industria Galda de Jos

AS Limbenii Limba 5-6 AS Inter Ciugud

FC Decea 1-7 AS Fortuna Lunca Mureșului

AS Iezerul Ighiel 0-3 AS Decebal Cricău

CS Olimpic Berghin 2-6 AS FC Andreas Alba Iulia

AS Mureșul Gâmbaș 0-AS Voința Beldiu

AS Independența Cut 0-3 AS Colorado Șping

AS Energia Săsciori 10-0 AS Hidromecanica Șugag

AS Sportu Pianu 0-AS Balomir Șibot

CSO Cugir II 9-0 AS FC Pianu

AS Mureșul Săliștea 0-AS Viitorul Tărtăria

AFC Energy Cetatea Cîlnic 0-AS Muresul Vințul de Jos

Joi 06.10.2011

AS Partizanii Sînmiclăuș 8-9 AS Progresul Fărău

AS Biia 3-1 AS Pănade

AS Avântul Sîncel 3-2 AS Langentahl Valea Lungă

AS Unirea Cergău 1-0 AS Dacia Mihalț

AS Arena Alba Iulia 5-0 AS Crăciunelul de Jos



 

Competitii 2018-2019