ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa României Cupa României - Sferturi de finală
Cupa României - Sferturi de finală Imprimare Email

AJF Alba vă transmite programul jocurilor din cadrul fazei județene a „Cupei României”, ediția 2015 - 2016, faza județeană.

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi, cu două reprize a câte 15 minute fiecare, fără pauze între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul timpului regulamentar și începutul primei reprize de prelungiri. Dacă după reprizele de prelungiri, egalitatea persistă, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

În cadrul sferturilor de finală, vor participa cele 8 echipe calificate din optimile de finală (AS Euro Șpring, AS Viitorul Sântimbru, AS Inter Ciugud, AS Dalia Sport Daia Română, CS Olimpia Aiud, CS Performanța Ighiu, ACS Șurianu 1945 Sebeș, AS Mureșul Vințu de Jos).

Sferturile de finală se vor desfășura miercuri, 8 aprilie 2015, de la ora 16:30.

Astfel, partidele programate în sferturile de finală sunt:

AS Dalia Sport Daia Română 0-0 (1-4 dldd) CS Performanța Ighiu

AS Inter Ciugud 1-0 CS Olimpia Aiud

AS Viitorul Sântimbru 1-2 AS Mureșul Vințu de Jos

AS Euro Șpring 4-2 ACS Șurianu 1945 Sebeș

Semifinalele Cupei României vor avea loc în data de 6 mai 2015, urmând ca finala să se dispute în data de 13 iunie 2015.