Cupa României Cupa României, faza județeană - etapa 3
Cupa României, faza județeană - etapa 3 Imprimare Email

Meciurile din cadrul fazei județene a „Cupei României”, etapa a III-a.

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primelor echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungire egalitatea se menține, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

Echipele nu sunt obligate să respecte condițiile de vârstă ale jucătorilor, impuse de regulamentul competițiilor în care participă, fiind vorba de întâlniri între echipe din ligi diferite. Pot fi efectuate pe parcursul jocului maxim 4 înlocuiri de jucători!

În etapa a III-a vor participa 10 echipe de Liga a V-a calificate după etapa a II-a (desfășurată în 20-21 septembrie) și 10 echipe de Liga a IV-a. Jocurile vor fi organizate pe terenurile echipelor de Liga a V-a. Împerecherea echipelor s-a efectuat prin tragere la sorți, echipele de Liga a V-a fiind introduse în prima urnă, iar cele de Liga a IV-a în a doua urnă.

Turul 3 din faza județeană a Cupei României se vor desfășura în 14-15 octombrie 2014, de la ora 15:30, meciurile fiind următoarele:

Marți, 14 octombrie 2014, ora 15:30

• AS Hidromecanica Șugag 6-6 (6-8 dp) CS CIL Blaj

Miercuri, 15 octombrie 2014, ora 15:30

• AS Euro Șpring II 0-2 CS Ocna Mureș
  • AS Viitorul Biia 1-6 ACS Șurianu 1945 Sebeș
  • AS Național Rădești 4-2 CSO Cugir
  • AS Progresul Fărău 1-1 (5-3 dldd) ASC Pianu 2013
  • AS Mureșul Gâmbaș 3-0 AS Energia Săsciori *