ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

TURNEUL SPERANȚELOR "U14" ediția 2019-2020 (jucători născuți în anul 2006)

Duminică (13 octombrie 2019), de la ora 14:00, pe stadionul din Galtiu, selecționata județului Alba la juniori "U14" (născuți în anul 2006), a întâlnit selecționata similară a județului Harg...

Luni -21 octombrie 2019- ora 15:00 - Ședință cu reprezentații echipelor care doresc să participe la Interliga de Iarnă: Trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene"

Luni -21 octombrie 2019- ora 15:00 - Ședință cu reprezentații echipelor care doresc să participe la Interliga de Iarnă: Trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene" Data limită de înscriere es...

Cupa Satelor - Vezi aici programul primei faze a grupelor:

CUPA SATELOR Jucători născuți în anul 2007 și mai tineri AJF Alba va organiza prima fază a grupelor a Cupei Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2007 și mai tineri. S...

Asociația Județeană de Fotbal Alba organizează ,,Cupa Firmelor și Instituțiilor” - ediția a I-a

Asociația Județeană de Fotbal Alba organizează ,,Cupa Firmelor și Instituțiilor” - ediția a I-a Unele din motivele pentru care trebuie să intri în joc, este că munca în echipă este importan...

Miercuri - 16.10.2019 - ora 16:00 va avea loc Cupa Romaniei - faza județeană, etapa a III-a

În prima fază a Cupei României, au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a, cu excepția celor două echipe satelit (CS Ocna Mureș și ACS Industria Galda), care conform ROAF: "În situația c...

Au început înscrierile la ediția a II-a a CUPEI SATELOR, competiție dedicată tinerilor practicanți ai fotbalului din mediul rural (născuți după 01.01.2007- U13)

CUPA SATELOR LA FOTBAL Ediția 2019 - 2020 Cupa Satelor este o competiție națională organizată de Federația Română de Fotbal, cu sprijinul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, ...

Duminică -22 septembrie 2019- ora 17:00- Cupa României - Etapa a II-a

În prima fază a Cupei României, au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a, cu excepția celor două echipe satelit (CS Ocna Mureș și ACS Industria Galda), care conform ROAF: "În situația c...

Duminică 25 august, va avea loc prima fază a Cupei României

CUPA ROMÂNIEI FAZA I În prima fază a Cupei României, au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a, cu excepția celor două echipe satelit (CS Ocna Mureș și ACS Industria Galda), care confo...

AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-11 (E) - EDIȚIA 2018-2019 Imprimare Email
Miercuri, 15 Mai 2019

AFC Unirea 1924 Alba Iulia este campioana județului Alba la juniori U-11 (E)

Ediția 2018-2019

           Juniorii uniriști pregătiți de antrenorul Ciprian Selagea au câștigat campionatul rezervat juniorilor născuți în anul 2008 și mai tineri, după ce s-au calificat în play off, de pe locul secund, din seria I. În campionatul regulat, pe primul loc s-a situat ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, dar în Play Off situația s-a inversat, AFC Unirea 1924 Alba Iulia terminând pe prima poziție, iar ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, pe locul secund, locul trei fiind obținut de ACS Juniorul Aiud, care se calificare în play off, de pe prima poziție a seria a II-a.

Citeşte mai mult...
 
Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor: Imprimare Email
Duminică, 12 Mai 2019

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 9 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 2 jocuri în faza grupelor, iar în faza a doua a grupelor se vor califica 6 echipe (primele două clasate din cele trei grupe), urmând ca în faza a treia (faza finală), să se califice în semifinale primele două echipe din cele două grupe.

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CSO Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Sebeș 2014;

          Grupa B: CS Navobi Alba Iulia, CSC Bistra și ACS GT Sport Alba Iulia;

          Grupa C: ACS Juniorul Aiud, CS Olimpia Aiud și CS Ocna Mureș.

Programul campionatului este următorul:

Citeşte mai mult...
 
AS Voința Stremț - ACS Viitorul Sântimbru și CS Universitatea Alba Iulia - CS CIL Blaj, cele două partide din semifinalele Cupei României. 15-16 mai 2019! Imprimare Email
Duminică, 12 Mai 2019

Miercuri, 24 aprilie 2019 - ora 14:30, la sediul AJF Alba a avut loc tragerea la sorți pentru semifinalele Cupei României, faza județeană.
Cele două jocuri se vor disputa în 15, respectiv 16 mai 2019, ora 18:00, echipele fiind împerecheate astfel:Tragere Semifinale Cupa 2019

Miercuri 15 mai 2019, ora 18:00

AS Voința Stremț  - AS Viitorul Sântimbru

Joi 16 mai 2019, ora 18:00

CS Universitatea Alba Iulia - CS CIL Blaj

Citeşte mai mult...
 
Paște fericit! Imprimare Email
Sâmbătă, 27 Aprilie 2019

Sărbători fericite alături de cei dragi...

Paste fericit 2019Sfintele sărbători de Paști să vă aducă liniște și pace, sănătate, bucurii și fericire.

Hristos a înviat!

 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>