ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

REZULTATELE LA EXAMENUL DE ADMITERE PENTRU OBȚINEREA LICENȚEI C-UEFA

TABEL NOMINAL CU REZULTATELE LA EXAMENUL DE ADMITERE PENTRU OBȚINEREA LICENȚEI C-UEFA 15 DECEMBRIE 2018 - ALBA IULIA  Nr. Crt. Numele și prenumele candidatului  Exame...

Joi -13.12.2018- a avut loc tragerea la sorți a optimilor de finală din cadrul fazei județene a Cupei României

În optimile de finală, din cadrul fazei județene a Cupei României, se vor întâlni cele 5 echipe calificate din etapa a III-a (AS Tineretul Șona, AS Voința Beldiu, CS Inter Unirea, CS Univers...

CS Universitatea Alba Iulia - Campioană de toamnă în seria a doua din Liga 5

La finalul turului, în seria a doua din Liga 5, CS Universitatea Alba Iulia are un avans de un punct față de locul II - AS Hidromecanica Șugag, unsprezece puncte față de AS Viitorul Biia (lo...

AFC Sportul 2015 Petrești - Campioană de toamnă în Liga 4

La finalul turului, în Liga 4, AFC Sportul 2015 Petrești are un avans de patru puncte față de locul II - CS Zlatna, șase puncte față de CS CIL Blaj (locul III), respectiv șapte puncte față d...

Un nou curs de Licență C - UEFA va începe în luna decembrie 2018. Vezi de ce ai nevoie pentru a deveni instructor:

Comisia Tehnică din cadrul AJF Alba organizează un nou curs de licență C UEFA, în perioada decembrie 2018 - martie 2019, data limită de înscriere este 29 noiembrie 2018, iar examenul de admi...

Faza finală la Cupa Satelor "U13" va avea loc vineri 9 noiembrie pe stadionul Minaur din Zlatna (în nocturnă). S-au calificat comunele: Ighiu, Bistra, Crăciunelu de Jos și Valea Lungă!

Faza finală la Cupa Satelor "U13" va avea loc vineri 9 noiembrie pe stadionul Minaur din Zlatna (în nocturnă). S-au calificat comunele: Ighiu, Bistra, Crăciunelu de Jos și Valea Lungă, iar p...

ACS JUNIORUL AIUD, noua campioană județeană la Interliga de Iarnă - Trofeul "Gheorghe ENE " 2018

ACS Juniorul Aiud, noua campioană județeană la Interliga de Iarnă - Trofeul "Gheorghe ENE " 2018 Faza finală a avut loc vineri 2 noiembrie 2018, în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Se...

Juniorii de la CSO CUGIR, campioni județeni la Interliga de Iarnă - Trofeul "Gheorghe OLA" 2018

Juniorii de la CSO CUGIR, campioani județeni la Interliga de Iarnă - Trofeul "Gheorghe OLA" 2018 Faza finală a avut loc vineri 2 noiembrie 2018, în sala polivalentă Florin Fleșeriu din Sebe...

Actiune de selectie organizata de FRF la Alba Iulia Imprimare Email
Marţi, 13 Noiembrie 2012

Miercuri-14 noiembrie 2012, la Stadionul Cetate din Alba Iulia, începând cu ora 12.00, va avea loc o acțiune de selecție pentru jucători născuți în anul 1997, organizată de FRF. Vor fi prezenți, pentru a superviza această acțiune, domnii: Ștefan IOVAN (antrenor coordonator pentru loturile naționale de juniori), Adrian BUMBESCU (antrenor principal lot național U-16 / jucători născuți după 01.01.1997) și Mircea PĂTRAȘCU (antrenor zonal FRF).

 
Selectie pentru jucatori nascuti in anul 1999 Imprimare Email
Duminică, 04 Noiembrie 2012

Miercuri (7 noiembrie), la Salonta, va avea loc etapa de selecție organizată de FRF în vestul țării, pentru jucători născuți în anul 1999. Vor participa la această acțiune patru echipe,  formate din jucători remarcați, reprezentând județele: AB, SB, HD - TM, AR, CS, MD - CJ, BN, SJ - BH, SM, MM.

În lotul celor 18 jucători selecționați din județele: Alba, Sibiu, Hunedoara se regăsesc 9 jucători din județul Alba, aceștia fiind: Dan Laurențiu (ACSM Metalul 2007 Aiud), Enache George, Codrea Marian (CSO Cugir), Voic George, Mihu Darius (CSS Blaj), Voinea Rareș(AS Sportul Sebeș), Davidaș Claudiu, Lupea Alexandru, Todor Ruben (FC Unirea 2006 Alba Iulia).
 
Cupa Romaniei - faza judeteana, etapa 3 Imprimare Email
Miercuri, 17 Octombrie 2012

Miercuri-24 octombrie, începând de la ora 16.00, se vor disputa jocurile etapei a III-a, din cadrul fazei județene a Cupei României. Programarea jocurilor și detalii despre etapa respectivă, organizată de AJF Alba, vedeți AICI.

 
Jocuri reprogramate la Juniori C si D Imprimare Email
Luni, 15 Octombrie 2012

Jocurile: Sportul Sebeș - Unirea Alba Iulia, contând pentru etapa 7, din campionatul juniorilor C - Seria 2, respectiv din campionatul juniorilor D - Seria 2, au fost reprogramate pentru ziua de miercuri-17 octombrie, de la ora 15.00 - juniorii C și de la ora 16.30 - juniorii D.

 
<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>