ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Finala Cupei României și Festivitatea de Premiere a finalului de an competițional, vor avea loc Sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul "Cetate" din Alba Iulia

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2018-2019, se va disputa între:  AS VOINȚA STREMȚ - CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA Marea finală va avea loc sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul di...

Prima ediție a Cupei CTC STORE "U-10", a avut loc sâmbătă 1 iunie 2019

CUPA CTC STORE "U-10" EDIȚIA I 1 IUNIE 2019 Jocurile s-au disputat în sala polivalentă din cadrul Universității "1 Decembrie 1918", din localitatea Alba Iulia. Grupa A Loc Echi...

ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-13 (D)

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-13 (D) !!! În campionatul regulat, elevii pregătiți de Florian Brumaru, au câștigat seria 1, cu maxim de punc...

CSȘ BLAJ - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT II LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019

CSȘ BLAJ - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT II                               LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019 Juniorii pregătiți de antrenorul Ioan Mara au obținut primul loc la juniori U-19, Pl...

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT I LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT 1                               LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019 Juniorii pregătiți de antrenorul Alexandru Kalanyos au obținut primul loc la junio...

ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-10 (F) - EDIȚIA 2018-2019

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-10 (F) Ediția 2018-2019 ”Campionatul de Juniori U-10 (F)” ediția 2018 - 2019 a fost organizat pentru al doil...

AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-11 (E) - EDIȚIA 2018-2019

AFC Unirea 1924 Alba Iulia este campioana județului Alba la juniori U-11 (E) Ediția 2018-2019            Juniorii uniriști pregătiți de antrenorul Ciprian Selagea au câștigat campionatul r...

Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor:

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memori...

Selectie pentru jucatori nascuti in anul 1995 Imprimare Email
Luni, 26 Noiembrie 2012

Marți -27 noiembrie, la Stadionul Cetate din Alba Iulia, va avea loc (de la ora 12.00) acțiunea de selecție rezervată jucătorilor născuți în anul 1995. Va fi prezent la această acțiune de selecție dl. Ionel AUGUSTIN, antrenor principal al echipei naționale U-18 (jucători născuți după 01.01.1995).

 
Au trecut testul selectiei Imprimare Email
Miercuri, 21 Noiembrie 2012

Filip Morar, Adrian Nanu şi Ionuţ Cioplântă (Unirea Alba Iulia) s-au numărat printre remarcaţii trialului organizat în 14 noiembrie, pe stadionul Cetate din Alba Iulia, rezervat jucătorilor născuţi după 1 ianuarie 1997. Astfel, cei trei vor participa în perioada 26-29 noiembrie la o nouă acţiune a naţionalei U 16, pregătită de Adrian Bumbescu, care va avea loc la Mogoşoaia. (Dan Udrea, alba-sport.ro)

 
Actiune de selectie organizata de FRF la Alba Iulia Imprimare Email
Marţi, 13 Noiembrie 2012

Miercuri-14 noiembrie 2012, la Stadionul Cetate din Alba Iulia, începând cu ora 12.00, va avea loc o acțiune de selecție pentru jucători născuți în anul 1997, organizată de FRF. Vor fi prezenți, pentru a superviza această acțiune, domnii: Ștefan IOVAN (antrenor coordonator pentru loturile naționale de juniori), Adrian BUMBESCU (antrenor principal lot național U-16 / jucători născuți după 01.01.1997) și Mircea PĂTRAȘCU (antrenor zonal FRF).

 
Selectie pentru jucatori nascuti in anul 1999 Imprimare Email
Duminică, 04 Noiembrie 2012

Miercuri (7 noiembrie), la Salonta, va avea loc etapa de selecție organizată de FRF în vestul țării, pentru jucători născuți în anul 1999. Vor participa la această acțiune patru echipe,  formate din jucători remarcați, reprezentând județele: AB, SB, HD - TM, AR, CS, MD - CJ, BN, SJ - BH, SM, MM.

În lotul celor 18 jucători selecționați din județele: Alba, Sibiu, Hunedoara se regăsesc 9 jucători din județul Alba, aceștia fiind: Dan Laurențiu (ACSM Metalul 2007 Aiud), Enache George, Codrea Marian (CSO Cugir), Voic George, Mihu Darius (CSS Blaj), Voinea Rareș(AS Sportul Sebeș), Davidaș Claudiu, Lupea Alexandru, Todor Ruben (FC Unirea 2006 Alba Iulia).
 
<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>