ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Finala Cupei României și Festivitatea de Premiere a finalului de an competițional, vor avea loc Sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul "Cetate" din Alba Iulia

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2018-2019, se va disputa între:  AS VOINȚA STREMȚ - CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA Marea finală va avea loc sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul di...

Prima ediție a Cupei CTC STORE "U-10", a avut loc sâmbătă 1 iunie 2019

CUPA CTC STORE "U-10" EDIȚIA I 1 IUNIE 2019 Jocurile s-au disputat în sala polivalentă din cadrul Universității "1 Decembrie 1918", din localitatea Alba Iulia. Grupa A Loc Echi...

ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-13 (D)

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-13 (D) !!! În campionatul regulat, elevii pregătiți de Florian Brumaru, au câștigat seria 1, cu maxim de punc...

CSȘ BLAJ - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT II LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019

CSȘ BLAJ - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT II                               LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019 Juniorii pregătiți de antrenorul Ioan Mara au obținut primul loc la juniori U-19, Pl...

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT I LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT 1                               LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019 Juniorii pregătiți de antrenorul Alexandru Kalanyos au obținut primul loc la junio...

ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-10 (F) - EDIȚIA 2018-2019

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-10 (F) Ediția 2018-2019 ”Campionatul de Juniori U-10 (F)” ediția 2018 - 2019 a fost organizat pentru al doil...

AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-11 (E) - EDIȚIA 2018-2019

AFC Unirea 1924 Alba Iulia este campioana județului Alba la juniori U-11 (E) Ediția 2018-2019            Juniorii uniriști pregătiți de antrenorul Ciprian Selagea au câștigat campionatul r...

Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor:

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memori...

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT I LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019 Imprimare Email
Joi, 16 Mai 2019

AFC MICEȘTI - LOCUL 1 ÎN PLAY OUT 1

                              LA JUNIORI U-19 (A1) - EDIȚIA 2018-2019A1 FC Micești - Play Out 1

Juniorii pregătiți de antrenorul Alexandru Kalanyos au obținut primul loc la juniori U-19, Play Out 1, în campionatul rezervat juniorilor născuți în anul 2000 și mai tineri.

Jucătorii care și-au adus aportul la câștigarea seriei:

Citeşte mai mult...
 
ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-10 (F) - EDIȚIA 2018-2019 Imprimare Email
Miercuri, 15 Mai 2019

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-10 (F)

Ediția 2018-2019Campioana F U10 - 2019

”Campionatul de Juniori U-10 (F)” ediția 2018 - 2019 a fost organizat pentru al doilea an consecutiv la nivel județean, pentru jucătorii născuți în anul 2009 și mai tineri și maxim 3 jucătoare (fete) născute în anul 2007 și mai tinere. S-au alăturat acestui proiect un număr de nouă echipe:ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, ACS Juniorul Aiud, CS Navobi Alba Iulia, CSO Cugir, AFC Unirea 1924 Alba Iulia, ACS Sebeș 2014, CS Olimpia Aiud, ACS GT Sport Alba Iulia (retur) și AS Unirea Juniors Alba Iulia (tur).

Citeşte mai mult...
 
AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-11 (E) - EDIȚIA 2018-2019 Imprimare Email
Miercuri, 15 Mai 2019

AFC Unirea 1924 Alba Iulia este campioana județului Alba la juniori U-11 (E)

Ediția 2018-2019

           Juniorii uniriști pregătiți de antrenorul Ciprian Selagea au câștigat campionatul rezervat juniorilor născuți în anul 2008 și mai tineri, după ce s-au calificat în play off, de pe locul secund, din seria I. În campionatul regulat, pe primul loc s-a situat ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, dar în Play Off situația s-a inversat, AFC Unirea 1924 Alba Iulia terminând pe prima poziție, iar ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, pe locul secund, locul trei fiind obținut de ACS Juniorul Aiud, care se calificare în play off, de pe prima poziție a seria a II-a.

Citeşte mai mult...
 
Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor: Imprimare Email
Duminică, 12 Mai 2019

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 9 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 2 jocuri în faza grupelor, iar în faza a doua a grupelor se vor califica 6 echipe (primele două clasate din cele trei grupe), urmând ca în faza a treia (faza finală), să se califice în semifinale primele două echipe din cele două grupe.

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CSO Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Sebeș 2014;

          Grupa B: CS Navobi Alba Iulia, CSC Bistra și ACS GT Sport Alba Iulia;

          Grupa C: ACS Juniorul Aiud, CS Olimpia Aiud și CS Ocna Mureș.

Programul campionatului este următorul:

Citeşte mai mult...
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>