ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Joi -2.11.2017- vă invităm să îi vedeți pe micii fotbaliști, care și-au calificat echipele în faza finală a trofeelor ”Gheorghe OLA” și ”Gheorghe ENE”
Joi -2.11.2017- vă invităm să îi vedeți pe micii fotbaliști, care și-au calificat echipele în faza finală a trofeelor ”Gheorghe OLA” și ”Gheorghe ENE” Imprimare Email
Miercuri, 01 Noiembrie 2017

Joi -2 noiembrie 2017- în sala de sport din localitatea Săsciori, se vor disputa jocurile din faza finală a trofeelor ”Gheorghe OLA” și ”Gheorghe ENE”. Echipele calificate în ”careul de ași” al celor două competiții județene sunt: festivitate ola ene

- AFC Unirea 1924 Alba Iulia, ACF Metalurgistul 1939 Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Juniorul Aiud (Gheorghe Ola); 

- CS Navobi Alba Iulia, ACF Metalurgistul 1939 Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Juniorul Aiud (Gheorghe Ene).

Competițiile destinate copiilor născuți în anul 2008 și mai tineri - trofeul ”Gheorghe OLA”, respectiv născuți în anul 2009 și mai tineri - trofeul ”Gheorghe ENE”, au adus în acest an (la startul fazei județene) 8 echipe la grupa 2008, respectiv 10 echipe la grupa 2009. După disputarea meciurilor din grupe, conform formatului adoptat, câte patru echipe și-au asigurat calificarea în faza finală județeană. Emoțiile și trăirile sunt maxime, mai ales pentru micii fotbaliști, dar și pentru antrenori, sau pentru părinții jucătorilor, deoarece toți își doresc să treacă în primul rând de semifinale, iar apoi să câștige titlul de campioni județeni, titlu care îi califică automat la faza zonală organizată de FRF.

* De remarcat, faptul că trei cluburi au reușit să se califice atât la Trofeul Gheorghe Ola, cât și la Trofeul Gheorghe Ene: ACF Metalurgistul 1939 Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Juniorul Aiud, celelalte două cluburi calificate fiind CS Navobi Alba Iulia și AFC Unirea 1924 Alba Iulia.

Să vedem care este programul zilei:

Trofeul ”Gheorghe ENE” - semifinale:

  • ora 10:00 - ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei - ACF Metalurgistul 1939 Cugir
  • ora 12:00 - CS Navobi Alba Iulia - ACS Juniorul Aiud
Trofeul ”Gheorghe OLA” - semifinale:
  • ora 11:00 - AFC Unirea 1924 Alba Iulia - ACF Metalurgistul 1939 Cugir
  • ora 13:00 - ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei - ACS Juniorul Aiud
După disputarea jocurilor din semifinale, vom avea următorul program:
  • ora 14:00 - finala mică Trofeul ”Gheorghe ENE” (între învinsele din semifinale);
  • ora 15:00 - finala mică Trofeul ”Gheorghe OLA” (între învinsele din semifinale);
  • ora 16:00 - finala mare Trofeul ”Gheorghe ENE” (între echipele câștigătoare din semifinale);
  • ora 17:00 - finala mare Trofeul ”Gheorghe OLA” (între echipele câștigătoare din semifinale).
După toate aceste meciuri, care sigur vor aduce multă adrenalină, dar și spectacol fotbalistic, va avea loc festivitatea de premiere!

Locul I - Trofeu, 15 medalii, 3 mingi, diplomă;

Locul II - Trofeu, 15 medalii, 2 mingi, diplomă;

Locul III - Trofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Locul IV - Trofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Golgheterul competiției - Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun portar - Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun jucător - Trofeu, 1 minge, diplomă.

Pentru a vedea rezultatele din cadrul Trofeului Gheorghe Ene, intrați AICI.

 

Pentru a vedea rezultatele din cadrul Trofeului Gheorghe Ola, intrați AICI.

Pentru galeria foto de la ambele Trofee, accesați linkul de AICI.


 

Competitii 2018-2019