ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul competiției U-9:
Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul competiției U-9: Imprimare Email
Marţi, 15 Mai 2018

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20m. / 40m.) pe teren sintetic sau iarbă naturală, organizată de către Asociația Județeană de Fotbal Alba, la categoria U-9 (băieți născuți după 01.01.2009 și mai mici și fete născute după 01.01.2007 și mai mici), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

La ședința de lucru din 15 mai 2018, au participat: Bicheși Adrian (AFC Kinder Alba Iulia), Boca Tiberiu (CSC Bistra) și Neagu Marius (ACF Metalurgistul 1939 Cugir).

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 10 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Echipele repartizate în grupa A vor disputa 3 jocuri fiecare, iar echipele din grupele B și C, vor disputa 2 jocuri în prima fază a grupelor (26 mai 2018-Sâmbătă), urmând ca în faza a doua a grupelor (9 sau 10 iunie 2018), să se califice primele două clasate din fiecare grupă, unde se vor forma încă două grupe a câte trei echipe, iar la faza finală din 17 iunie 2018, de la Zlatna, locurile 1 și 2 din fiecare grupă a fazei a doua, vor juca semifinalele, finala mică și finala mare.

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CS Olimpia Aiud, ACS Juniorul Aiud, CSC Bistra și CS Ocna Mureș;

          Grupa B: AFC Unirea 1924 Alba Iulia, CS Navobi Alba Iulia și AS Unirea Juniors Alba Iulia;

          Grupa C: ACF Metalurgistul 1939 Cugir, AFC Kinder Alba Iulia și ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei.

Programul este următorul:

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 0 0 0 0 0-0 0
2 CS Olimpia Aiud 0 0 0 0 0-0 0
3 CSC Bistra 0 0 0 0 0-0 0
4 CS Ocna Mureș 0 0 0 0 0-0 0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Aiud - Stadion Aiudelul

Teren 1 - Ora 14:00 - ACS Juniorul Aiud - CS Olimpia Aiud

Teren 2 - Ora 14:00 - CS Ocna Mureș - CSC Bistra

Teren 1 - Ora 15:00 - CS Olimpia Aiud - CS Ocna Mureș

Teren 2 - Ora 15:00 - CSC Bistra - ACS Juniorul Aiud

Teren 1 - Ora 16:00 - ACS Juniorul Aiud - CS Ocna Mureș

Teren 2 - Ora 16:00 - CS Olimpia Aiud - CSC Bistra

Grupa B

 Loc  Echipa J V E Î Gol P
1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0   0   0   0   0-0  0
2 CS Navobi Alba Iulia 0 0 0 0 0-0  0
3 AS Unirea Juniors Alba Iulia 0 0 0 0 0-0  0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Oarda de Jos

Ora 10:00 - AFC Unirea 1924 Alba Iulia - CS Navobi Alba Iulia

Ora 11:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia - AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Ora 12:00 - CS Navobi Alba Iulia - AS Unirea Juniors Alba Iulia

Grupa C

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACF Metalurgistul 1939 Cugir 0 0 0 0 0-0 0
2 AFC Kinder Alba Iulia 0 0 0 0 0-0 0
3 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 0 0 0 0 0-0 0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Cugir - Arena CSO

Ora 10:00 - ACF Metalurgistul 1939 Cugir - AFC Kinder Alba Iulia

Ora 11:00 - ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei - ACF Metalurgistul 1939 Cugir

Ora 12:00 - AFC Kinder Alba Iulia - ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

FAZA A DOUA A GRUPELOR

Data: 09.06.2018 (Sâmbătă)

Grupa 1 (formată din locul 1 din grupa A, 2 din grupa B și 1 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 .................... 0 0 0 0 0-0 0
2 .................... 0 0 0 0 0-0 0
3 .................... 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 2 (formată din locul 2 din grupa A, 1 din grupa B și 2 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 .................... 0 0 0 0 0-0 0
2 .................... 0 0 0 0 0-0 0
3 .................... 0 0 0 0 0-0 0

 FAZA FINALĂ, va avea loc la Zlatna, în deschiderea finalei Cupei României, care va avea loc Duminică -17 iunie 2018-

 Semifinala 1: Locul 1 din grupa 1 - Locul 2 din grupa 2

 Semifinala 2: Locul 2 din grupa 1 - Locul 1 din grupa 2

 Finala Mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2

 Finala Mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2

 Regulamentul competiției îl puteți citi AICI.