ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Campionatul Munților Apuseni 2018 (ediția a IX-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor:
Campionatul Munților Apuseni 2018 (ediția a IX-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email
Luni, 25 Iunie 2018

În data de 22 iunie 2018 -ora 16:00- a avut loc la sediul primăriei Bistra, ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 28 de echipe (14 echipe de copii și 14 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Regulamentul poate fi citit AICI ! Echipele vor completa pentru fiecare echipă următorul Tabel de înscriere!

În urma tragerii la sorți, cele 14 echipe de seniori și 14 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (două grupe a câte 4 echipe și două grupe a câte 3 echipe), din care se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă.

 

 

cma 2016 Festiv

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 0 0 0 0 0-0 0
2 ARIEȘENI 0 0 0 0 0-0 0
3 ALBAC 0 0 0 0 0-0 0
4 ALMAȘU MARE 0 0 0 0 0-0 0

 

Grupa A - Copii

 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 0 0 0 0 0-0 0
2 ARIEȘENI 0 0 0 0 0-0 0
3 ALBAC 0 0 0 0 0-0 0
4 ALMAȘU MARE 0 0 0 0 0-0 0


Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA 0 0 0 0 0-0 0
2 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
3 AVRAM IANCU 0 0 0 0 0-0 0


Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA 0 0 0 0 0-0 0
2 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
3 AVRAM IANCU 0 0 0 0 0-0 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VADU MOȚILOR 0 0 0 0 0-0 0
2 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
3 VIDRA 0 0 0 0 0-0 0
4 BUCIUM 0 0 0 0 0-0 0


Grupa C - Copii

 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VADU MOȚILOR 0 0 0 0 0-0 0
2 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
3 VIDRA 0 0 0 0 0-0 0
4 BUCIUM 0 0 0 0 0-0 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI 0 0 0 0 0-0 0
2 SOHODOL 0 0 0 0 0-0 0
3 ROȘIA MONTANĂ 0 0 0 0 0-0 0


Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI 0 0 0 0 0-0 0
2 SOHODOL 0 0 0 0 0-0 0
3 ROȘIA MONTANĂ 0 0 0 0 0-0 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Etapa 1 - duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Arieșeni

ora: 10:00 Arieșeni - Albac (Copii)

ora: 11:00 Arieșeni - Albac

ora: 14:00 Horea - Almașu Mare (Copii)

ora: 15:00 Horea Almașu Mare

Etapa 2 - duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Sălciua

ora: 12:00 Albac - Horea (Copii)

ora: 13:00 Albac - Horea

ora: 14:00 Arieșeni - Almașu Mare (Copii)

ora: 15:00 Arieșeni - Almașu Mare

Etapa 3 - duminică, 29.07.2018 - Teren sintetic Lupșa

ora: 14:00 Almașu Mare - Albac (Copii)

ora: 15:00 Almașu Mare - Albac

ora: 16:00 Horea - Arieșeni (Copii)

ora: 17:00 Horea - Arieșeni

Grupa B

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Avram Iancu

ora: 14:00 Sălciua - Avram Iancu (Copii)

ora: 15:00 Sălciua - Avram Iancu

Lupșa - Stă

Etapa 2 - duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Sălciua

ora: 10:00 Lupșa - Sălciua (Copii)

ora: 11:00 Lupșa - Sălciua

Avram Iancu - Stă

Etapa 3 - duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Lupșa

ora: 18:00 Avram Iancu - Lupșa (Copii)

ora: 19:00 Avram Iancu - Lupșa

Sălciua - Stă

Grupa C

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Avram Iancu

ora 10:00 Bistra - Vidra (Copii)

ora 11:00 Bistra - Vidra

ora 12:00 Vadu Moților - Bucium (Copii)

ora 13:00 Vadu Moților - Bucium

Etapa 2 -  duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Vadu Moților

ora 10:00 Vidra - Vadu Moților (Copii)

ora 11:00 Vidra - Vadu Moților

ora 12:00 Bistra - Bucium (Copii)

ora 13:00 Bistra - Bucium

Etapa 3 -  duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Bistra

ora 16:00 Bucium - Vidra (Copii)

ora 17:00 Bucium - Vidra

ora 18:00 Vadu Moților - Bistra (copii)

ora 19:00 Vadu Moților - Bistra

Grupa D

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Arieșeni

ora: 12:00 Sohodol - Roșia Montană (Copii)

ora: 13:00 Sohodol - Roșia Montană

Poiana Vadului - Stă

Etapa 2 -  duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Vadu Moților

ora: 14:00 Poiana Vadului - Sohodol (Copii)

ora: 15:00 Poiana Vadului - Sohodol

Roșia Montană - Stă

Etapa 3 -  duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Bistra

ora: 14:00 Roșia Montană - Poiana Vadului (copii)

ora: 15:00 Roșia Montană - Poiana Vadului

Sohodol - Stă

* Echipele vor avea o săptămână pauză între etapa 2 și 3 (20-22 iulie), când are loc "Târgul de fete" de pe muntele Găina.

** După faza grupelor, se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri, din fiecare grupă.

*** Criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe, este următorul:

Sferturi de finală - duminică 5 august 2018:

Teren sintetic Sălciua: 

  • (A1) - (C2) copii
  • (A1) - (C2) seniori
  • (A2) - (C1) copii
  • (A2) - (C1) seniori

Teren sintetic Vadu Moților:

  • (B1) - (D2) copii
  • (B1) - (D2) seniori
  • (B2) - (D1) copii
  • (B2) - (D1) seniori
Semifinale - sâmbătă - 11 august 2018 - Teren sintetic Bistra

Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează: 

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (copii)

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (seniori)

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (copii)

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (seniori)

Finale - duminică - 12 august 2018 - Teren sintetic Bistra

Finala mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2 (copii)

Finala mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2 (seniori)

Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2 (copii)

 

Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2 (seniori)

Festivitatea de premiere

- 19 august 2018 - Campioanele județului Alba - Campioanele județului Bihor (copii și seniori) 

Începând cu această ediție, campioanele (copii și seniori) vor disputa în 19 august un joc cu echipele similare, campioane a județului Bihor, AJF Bihor organizând în acest an, prima ediție a Campionatului Munților Apuseni.

 

Competitii 2018-2019