ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri 5 august 2018: Cupa „IANI MITRACU” ediţia a III-a. Vezi echipele participante:
5 august 2018: Cupa „IANI MITRACU” ediţia a III-a. Vezi echipele participante: Imprimare Email
Joi, 26 Iulie 2018

În acea zi neagră de 14 decembrie 2014, pe terenul sintetic al Colegiului Tehnic „Dorin Pavel”, pleca dintre noi, chiar de pe terenul de FOTBAL, un PRIETEN, un COLEG, o LEGENDĂ a fotbalului albaiulian... IANI MITRACU. În 5 august 2018, AJF Alba, împreună cu prietenii apropiați și nu numai, vor organiza ediţia a III-a, a Cupei „IANI MITRACU”, pentru juniorii născuți în 2008 și mai tineri, eveniment ce se va desfășura la baza sportivă „Winner's Club Țălnar” din Alba Iulia, începând cu ora 9:00.Iani Mitracu 2018 Rip

 

 

A treia ediţie a Cupei Iani Mitracu, va alinia la start opt echipe, împărțite în două grupe:

Grupa A

Școala de Fotbal Valea Frumoasei

FC Hunedoara

Academia Luceafărul Cluj

CS Interstar Sibiu

Grupa B

AFC Unirea 1924 Alba Iulia

ACS Juniorul Aiud

Șoimii Sibiu

FC U Cluj

Așadar, duminică 05 august 2018, la baza sportivă „Winner's Club Țălnar” din Alba Iulia, vom avea o zi plină de fotbal, o zi în care sperăm ca prin jucătorii participanți la acest memorial, să ne amintim cu drag de cel care a fost IANI MITRACU.

După festivitatea de premiere va avea loc un meci demonstrativ Old Boys între echipe formate din "Prietenii lui Ianii ".

  Jocuri               
 Grupa                      A
 Oră   Echipa 
 Scor   Echipa
9:35 ACS Șc. de Fotbal V. Frumoasei  0-0 FC Hunedoara
10:45 Academia Luceafărul Cluj  0-0 CS Interstar Sibiu
11:55 ACS Șc. de Fotbal V. Frumoasei  0-0 Academia Luceafărul Cluj
13:05 FC Hunedoara  0-0 CS Interstar Sibiu
14:15 ACS Școala de Fotbal V. Frumoasei  0-0 CS Interstar Sibiu
15:25 FC Hunedoara  0-0 Academia Luceafărul Cluj

 

  Jocuri       
 Grupa  
              B
 Oră   Echipa   Scor   Echipa 
9:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0-0 ACS Juniorul Aiud
10:10 FC U Cluj  0-0 Șoimii Sibiu
11:20 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0-0 FC U Cluj
12:30 ACS Juniorul Aiud  0-0 Șoimii Sibiu
13:40 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0-0 Șoimii Sibiu
14:50 ACS Juniorul Aiud  0-0 FC U Cluj

16:00 - Joc pentru locurile 7-8 (echipele clasate pe locul 4, din fiecare grupă)

16:35 - Joc pentru locurile 5-6 (echipele clasate pe locul 3, din fiecare grupă)

17:10 - Joc pentru locurile 3-4 (echipele clasate pe locul 2, din fiecare grupă)

17:45 - Joc pentru locurile 1-2 (echipele clasate pe locul 1, din fiecare grupă)

18:20 - Festivitatea de premiere

După festivitatea de premiere va avea loc un meci demonstrativ Old Boys, între echipe formate din "Prietenii lui Ianii ".