ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor:
Campionatul Speranțelor U-8 "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor: Imprimare Email
Duminică, 12 Mai 2019

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 9 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 2 jocuri în faza grupelor, iar în faza a doua a grupelor se vor califica 6 echipe (primele două clasate din cele trei grupe), urmând ca în faza a treia (faza finală), să se califice în semifinale primele două echipe din cele două grupe.

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CSO Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Sebeș 2014;

          Grupa B: CS Navobi Alba Iulia, CSC Bistra și ACS GT Sport Alba Iulia;

          Grupa C: ACS Juniorul Aiud, CS Olimpia Aiud și CS Ocna Mureș.

Programul campionatului este următorul:

FAZA I

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CSO Cugir 0 0 0 0 0-0 0
2 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei  0 0 0 0 0-0 0
3 ACS Sebeș 2014 0 0 0 0 0-0 0

Data: 18.05.2019 (sâmbătă)

Localitatea: Săsciori - teren iarbă naturală

 Ora  Echipa  Scor Echipa
10:00  CSO Cugir   0-0  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
10:40  ACS Sebeș 2014   0-0  CSO Cugir
11:20  ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei  0-0  ACS Sebeș 2014

Grupa B

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CS Navobi Alba Iulia 0 0 0 0 0-0 0
2 ACS GT Sport Alba Iulia  0 0 0 0 0-0 0
3 CSC Bistra 0 0 0 0 0-0 0

Data: 18.05.2019 (sâmbătă)

Localitatea: Alba Iulia - Teren Sintetic Fair Play (H.C.C.)

 Ora  Echipa  Scor Echipa
11:00  CS Navobi Alba Iulia  0-0  ACS GT Sport Alba Iulia
11:40  CSC Bistra  0-0  CS Navobi Alba Iulia
12:20  ACS GT Sport Alba Iulia   0-0  CSC Bistra

 Grupa C 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 0 0 0 0 0-0 0
2 CS Olimpia Aiud  0 0 0 0 0-0 0
3 CS Ocna Mureș 0 0 0 0 0-0 0

Data: 21.05.2019 (marți)

Localitatea: Aiud - Teren Sintetic Fair Play 

 Ora  Echipa  Scor Echipa
16:00  CS Olimpia Aiud  0-0  ACS Juniorul Aiud
16:40  CS Ocna Mureș  0-0  CS Olimpia Aiud
17:20  ACS Juniorul Aiud   0-0  CS Ocna Mureș

FAZA a II-a 

Data: 25 mai 2019 (sâmbătă)

Localitatea: .....................

Grupa 1

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 Locul I grupa A 0 0 0 0 0-0 0
2 Locul II grupa B 0 0 0 0 0-0 0
3 Locul I grupa C 0 0 0 0 0-0 0

 

Ora  Echipa  Scor Echipa
00:00  Locul I grupa A  0-0  Locul II grupa B
00:00  Locul I grupa C  0-0  Locul I grupa A
00:00  Locul II grupa B   0-0  Locul I grupa C

Grupa 2

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 Locul II grupa A 0 0 0 0 0-0 0
2 Locul I grupa B  0 0 0 0 0-0 0
3 Locul II grupa C 0 0 0 0 0-0 0
 Ora  Echipa  Scor Echipa
00:00  Locul II grupa A  0-0  Locul I grupa B
00:00  Locul II grupa C  0-0  Locul II grupa A
00:00  Locul I grupa B   0-0  Locul II grupa C

Faza a III-a (faza finală)

Semifinala 1: locul 1 grupa I - locul 2 grupa II

Semifinala 2: locul 2 grupa I - locul 1 grupa II

Finala mică: învinsă semifinala 1 - învinsă semifinala 2a

Finala mare: câștigătoare semifinala 1 - câștigătoare semifinala 2

Regulamentul competiției poate fi citit AICI!

 

Competitii 2019-2020