ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Campionatul Munților Apuseni 2019 (ediția a X-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor:
Campionatul Munților Apuseni 2019 (ediția a X-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email
Marţi, 02 Iulie 2019

Campionatul Munților Apuseni 2019

Ediția a X-a

În data de 28 iunie 2019 -ora 17:00- a avut loc la sediul primăriei Bistra, ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 24 de echipe (12 echipe de copii și 12 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Regulamentul poate fi citit AICI ! Echipele vor completa pentru fiecare echipă (seniori-juniori), următorul tabel de înscriere!

În urma tragerii la sorți, cele 12 echipe de seniori și 12 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (a câte 3 echipe), din care se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă.

Sedinta CMA 2019

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
2 POIANA VADULUI  0 0 0 0 0-0 0
3 ROȘIA MONTANĂ 0 0 0 0 0-0 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
2 POIANA VADULUI  0 0 0 0 0-0 0
3 ROȘIA MONTANĂ 0 0 0 0 0-0 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ARIEȘENI 0 0 0 0 0-0 0
2 AVRAM IANCU  0 0 0 0 0-0 0
3 HOREA 0 0 0 0 0-0 0

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ARIEȘENI 0 0 0 0 0-0 0
2 AVRAM IANCU  0 0 0 0 0-0 0
3 HOREA 0 0 0 0 0-0 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  0 0 0 0 0-0 0
2 ALBAC 0 0 0 0 0-0 0
3 LUPȘA 0 0 0 0 0-0 0

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  0 0 0 0 0-0 0
2 ALBAC 0 0 0 0 0-0 0
3 LUPȘA 0 0 0 0 0-0 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
2 VIDRA 0 0 0 0 0-0 0
3 VADU MOȚILOR  0 0 0 0 0-0 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
2 VIDRA 0 0 0 0 0-0 0
3 VADU MOȚILOR  0 0 0 0 0-0 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Faza grupelor - Teren BISTRA - 14 iulie 2019 (duminică)

09:00 - Bistra - Roșia Montană (copii)

09:50 - Bistra - Roșia Montană

10:40 - Roșia Montană - Poiana Vadului (copii)

11:30 - Roșia Montană - Poiana Vadului

12:20 - Poiana Vadului - Bistra (copii)

13:10 - Poiana Vadului - Bistra

Grupa B

Faza grupelor - Teren CĂRPENIȘ - 14 iulie 2019 (duminică)

09:00 - Arieșeni - Horea (copii)

09:50 - Arieșeni - Horea

10:40 - Horea - Avram Iancu (copii)

11:30 - Horea - Avram Iancu

12:20 - Avram Iancu - Arieșeni (copii)

13:10 - Avram Iancu - Arieșeni

Grupa C

Faza grupelor - Teren CĂRPENIȘ - 14 iulie 2019 (duminică)

16:00 - Sohodol - Lupșa (copii)

16:50 - Sohodol - Lupșa

17:40 - Lupșa - Albac (copii)

18:30 - Lupșa - Albac

19:20 - Albac - Sohodol (copii)

20:10 - Albac - Sohodol

Grupa D

Faza grupelor - Teren BISTRA - 14 iulie 2019 (duminică)

16:00 - Sălciua - Vadu Moților (copii)

16:50 - Sălciua - Vadu Moților

17:40 - Vadu Moților - Vidra (copii)

18:30 - Vadu Moților - Vidra

19:20 - Vidra - Sălciua (copii)

20:10 - Vidra - Sălciua

* Echipele vor avea o săptămână pauză când are loc "Târgul de fete" de pe muntele Găina (20-21 iulie 2019)

** După faza grupelor, se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri, din fiecare grupă.

*** Criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe, este următorul:

Sferturi de finală - duminică 28 iulie 2019:

  • (A1) - (C2) copii
  • (A1) - (C2) seniori
  • (A2) - (C1) copii
  • (A2) - (C1) seniori
  • (B1) - (D2) copii
  • (B1) - (D2) seniori
  • (B2) - (D1) copii
  • (B2) - (D1) seniori
FAZA FINALĂ: 
Semifinale - sâmbătă - 3 august 2019 - Teren SĂLCIUA

Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează: 

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (copii)

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (seniori)

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (copii)

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (seniori)

Finale - duminică - 4 august 2019 - Teren SĂLCIUA

Finala mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2 (copii)

Finala mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2 (seniori)

Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2 (copii)

Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2 (seniori)

Festivitatea de premiere

Regulamentul îl puteți citi AICI.

 

Competitii 2019-2020