Gheorghe Ola
Grupa A
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
CSO CUGIR |
2 |
2 |
0 |
0 |
10-1 |
6 |
2 |
ACS SEBEȘ 2014 |
2 |
1 |
0 |
1 |
4-7 |
3 |
3 |
AS SPERANȚA ALBAC |
2 |
0 |
0 |
2 |
0-6 |
0 |
Grupa B
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA |
2 |
2 |
0 |
0 |
9-1 |
6 |
2 |
AS EUROPA ALBA IULIA |
2 |
1 |
0 |
1 |
6-5 |
3 |
3 |
ACS NAVOBI ALBA IULIA |
2 |
0 |
0 |
2 |
1-10 |
0 |
Grupa C
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
CSC BISTRA |
2 |
2 |
0 |
0 |
11-6 |
6 |
2 |
CS OLIMPIA AIUD |
2 |
1 |
0 |
1 |
11-6 |
3 |
3 |
CS OCNA MUREȘ |
2 |
0 |
0 |
2 |
6-16 |
0 |
Data: 01.11.2016
Locația: Sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș
Ora |
Grupa |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
A |
ACS Sebeș 2014 |
1-7 |
CSO Cugir |
14:00 |
B |
CS Navobi Alba Iulia |
1-4 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
15:00 |
A |
AS Speranța Albac |
*0-3 |
CSO Cugir |
16:00 |
B |
AS Europa Alba Iulia |
6-0 |
CS Navobi Alba Iulia |
17:00 |
A |
ACS Sebeș 2014 |
*3-0 |
AS Speranța Albac |
18:00 |
B |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
5-0 |
AS Europa Alba Iulia |
*neprezentare AS Speranța Albac
Data: 01.11.2016
Locația: Sala de sport "Lucian Blaga" din Ocna Mureș
Ora |
Grupa |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
C |
CS Ocna Mureș |
2-9 |
CS Olimpia Aiud |
15:00 |
C |
CS Olimpia Aiud |
2-4 |
CSC Bistra |
17:00 |
C |
CSC Bistra |
7-4 |
CS Ocna Mureș |
Data: Sâmbătă 05.11.2016 (faza a II-a a grupelor)
Locația: Sala de sport "Lucian Blaga" din Ocna Mureș
GRUPA 1
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
CSO CUGIR |
2 |
2 |
0 |
0 |
11-3 |
6 |
2 |
AS EUROPA ALBA IULIA |
2 |
1 |
0 |
1 |
7-4 |
3 |
3 |
CSC BISTRA |
2 |
0 |
0 |
2 |
1-12 |
0 |
GRUPA 2
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA |
2 |
2 |
0 |
0 |
10-1 |
6 |
2 |
CS OLIMPIA AIUD |
2 |
1 |
0 |
1 |
3-5 |
3 |
3 |
ACS SEBEȘ 2014 |
2 |
0 |
0 |
2 |
0-7 |
0 |
Ora |
Grupa |
Echipa |
Scor |
Echipa |
10:00 |
1 |
CSO Cugir |
7-1 |
CSC Bistra |
11:00 |
2 |
ACS Sebeș 2014 |
0-5 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
12:00 |
1 |
AS Europa Alba Iulia |
2-4 |
CSO Cugir |
Ora |
Grupa |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
2 |
CS Olimpia Aiud |
2-0 |
ACS Sebeș 2014 |
14:00 |
1 |
CSC Bistra |
0-5 |
AS Europa Alba Iulia |
15:00 |
2 |
CS Olimpia Aiud |
1-5 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
Duminică - 13 noiembrie 2016 - au avut loc finalele la trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene", în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș, după următorul program:
Ora 09:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia 3-0 CS Ocna Mureș (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ene");
Ora 09:50 - AS Europa Alba Iulia 6-3 CS Olimpia Aiud (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ola");
Ora 10:50 - AS Juniorul Aiud 0-0 (0-2 dldd) ACS Sebeș 2014 (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ene");
Ora 11:40 - CSO Cugir 2-4 AFC Unirea 1924 Alba Iulia (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ola").
Trofeul "Gheorghe Ene" (născuți în anul 2008 și mai mici) LOCUL I - ACS SEBEȘ 2014 LOCUL II - AS JUNIORUL AIUD LOCUL III - AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA LOCUL IV - CS OCNA MUREȘ Cel mai bun portar - Fufezan Antonio (AS Juniorul Aiud) Cel mai tehnic jucător - Todea Sergiu (ACS Sebeș 2014) Golgheter - Moldovan Iulian (AS Juniorul Aiud)
Trofeul "Gheorghe Ola" ( născuți în anul 2007 și mai mici) LOCUL I - AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA LOCUL II - CSO CUGIR LOCUL III - AS EUROPA ALBA IULIA LOCUL IV - CS OLIMPIA AIUD Cel mai bun portar - Szabo David (AFC Unirea 1924 Alba Iulia) Cel mai tehnic jucător - Gligor Denis (AS Europa Alba Iulia) Golgheter - Baba Robert (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)
Pe lângă premiile oferite de AJF Alba, jucătorii echipelor campioane, au primit din partea firmei Cora Trade Center rechizite școlare. Felicitări jucătorilor, antrenorilor și tuturor celor care au fost alături de acești copii minunați.
|