ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Munților Apuseni 2022 (ediția a XI-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email

Campionatul Munților Apuseni 2022

Ediția a XI-a

În data de 22 iunie 2022 -ora 16:30- a avut loc la sediul primăriei Bistra, ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 28 de echipe (14 echipe de copii și 14 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Regulamentul poate fi citit AICI! Echipele vor completa pentru fiecare echipă (seniori-juniori), următorul Tabel de înscriere!

În urma tragerii la sorți, cele 14 echipe de seniori și 14 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (A și B de 4 echipe, C și D de 3 echipe), din care se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă.CMA 2022 Sedinta

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  3 3 0 0 16-3 9
2 ARIEȘENI 3 2 0 1 11-8 6
3 BUCIUM 3 1 0 2 7-13 3
4 CIURULEASA 3 0 0 3 3-13 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  3 3 0 0 35-3 9
2 CIURULEASA 3 2 0 1 7-13 6
3 ARIEȘENI 3 1 0 2 9-19 3
4 BUCIUM 3 0 0 3 5-21 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 0 10-2 9
2 SOHODOL 3 1 1 1 6-6 4
3 SĂLCIUA 3 1 1 1 4-4 4
4 ALBAC 3 0 0 3 3-11 0

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ALBAC 3 2 1 0 16-5 7
2 BISTRA 3 2 1 0 10-2 7
3 SOHODOL 3 1 0 2 12-16 3
4 SĂLCIUA 3 0 0 3 4-19 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA 2 2 0 0 8-3 6
2 ROȘIA MONTANĂ 2 1 0 1 6-5 3
3 AVRAM IANCU 2 0 0 2 0-6 0

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA 2 2 0 0 9-2 6
2 ROȘIA MONTANĂ 2 0 1 1 3-6 1
3 AVRAM IANCU 2 0 1 1 3-7 1

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VADU MOȚILOR  2 2 0 0 8-4 6
2 HOREA 2 1 0 1 9-5 3
3 VIDRA 2 0 0 2 3-11 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 2 2 0 0 12-2 6
2 VADU MOȚILOR 2 1 0 1 4-9 3
3 VIDRA 2 0 0 2 2-7 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Faza grupelor - Teren CIURULEASA - 30 iulie 2022

10:00 - Ciuruleasa 3-0 Bucium (copii)

10:50 - Ciuruleasa 1-2 Bucium

11:40 - Poiana Vadului 11-2 Arieșeni (copii)

12:30 - Poiana Vadului 4-0 Arieșeni

13:20 - Bucium 5-7 Arieșeni (copii)

14:10 - Bucium 4-6 Arieșeni

15:00 - Poiana Vadului 13-1 Ciuruleasa (copii)

15:50 - Poiana Vadului 6-2 Ciuruleasa

16:40 - Bucium 0-11 Poiana Vadului (copii)

17:30 - Bucium 1-6 Poiana Vadului

18:20 - Ciuruleasa 4-6 (3-0 după contestație) Arieșeni (copii)

19:10 - Ciuruleasa 0-5 Arieșeni

Grupa B

Faza grupelor - Teren BISTRA - 30 iulie 2022

10:00 - Bistra 5-0 Sohodol (copii)

10:50 - Bistra 3-1 Sohodol

11:40 - Sălciua 0-7 Albac (copii)

12:30 - Sălciua 3-0 Albac

13:20 - Albac 7-3 Sohodol (copii)

14:10 - Albac 2-4 Sohodol

15:00 - Sălciua 1-1 (0-3 după contestație) Bistra (copii)

15:50 - Sălciua 0-3 Bistra

16:40 - Sohodol 9-4 Sălciua (copii)

17:30 - Sohodol 1-1 Sălciua

18:20 - Albac 2-2 Bistra (copii)

19:10 - Albac 1-4 Bistra

Grupa C

Faza grupelor - Teren LUPȘA - 30 iulie 2022

10:00 - Lupșa 4-1 Roșia Montană (copii)

10:50 - Lupșa 5-3 Roșia Montană

11:40 - Roșia Montană 2-2 Avram Iancu (copii)

12:30 - Roșia Montană 1-3 (3-0 după contestație) Avram Iancu

13:20 - Avram Iancu 1-5 Lupșa (copii)

14:10 - Avram Iancu 5-2 (0-3 după contestație) Lupșa

Grupa D

Faza grupelor - Teren LUPȘA - 30 iulie 2022

15:00 - Vadu Moților 3-1 Vidra (copii)

15:50 - Vadu Moților 4 -2 Vidra

16:40 - Vidra 1-4 Horea (copii)

17:30 - Vidra 1-7 Horea

18:20 - Horea 8-1 Vadu Moților (copii)

19:10 - Horea 2-4 Vadu Moților

Faza a II-a: Sferturi de finală (31 iulie 2022)

Teren Poiana Vadului:

10:00 - Ciuruleasa (A2) 0-9 Lupșa (C1) - Copii

10:50 - Arieșeni (A2) 1-2 Lupșa (C1) - Seniori

11:40 - Poiana Vadului (A1) 7-1 Roșia Montană (C2) - Copii

12:30 - Poiana Vadului (A1) 4-1 Roșia Montană (C2) - Seniori

Teren Bistra:

16:30 - Albac (B1) 4-2 Vadu Moților (D2) - Copii

17:20 - Sohodol (B2) 1-0 Vadu Moților (D1) - Seniori

18:10 - Bistra (B2) 3-1 Horea (D1) - Copii

19:00 - Bistra (B1) 4-0 Horea (D2) - Seniori

se desfășoară după criteriul de împerechere: A1-C2A2-C1B1-D2 și B2-D1.

Faza a III-a: - Semifinale (6 august) - Teren Ciuruleasa

 Echipele calificate din sferturi, s-au împerecheat după cum urmează: 

S 1: câștigătoarea dintre A1-C2 - câștigătoarea dintre B1-D2

S 2: câștigătoarea dintre A2-C1 - câștigătoarea dintre B2-D1

16:30 - Semifinala 1: Poiana Vadului 0-8 Albac - Copii

17:20 - Semifinala 1: Poiana Vadului 0-0 (2-0 Dldd) Bistra - Seniori

18:10 - Semifinala 2: Lupșa 2-4 Bistra - Copii

19:00 - Semifinala 2: Lupșa 6-2 SohodolSeniori

Faza a IV-a: 7 august 2022 - Teren Ciuruleasa

15:30 - Finala mică copii: Poiana Vadului 2-2 (5-4 dldd) Lupșa

16:20 - Finala mică seniori: Bistra 5-2 Sohodol

17:10 - Fotbal feminin: Bistra - Student Sport Alba Iulia (demonstrativ)

18:00 - Finala mare copii: Albac 3-0 Bistra

18:50 - AJF Alba și Prietenii - Selecționata Primăriilor (demonstrativ)

19:40 - Finala mare seniori: Poiana Vadului 5-4 Lupșa

Copii:

Locul I - ALBAC

Locul II - BISTRA

Locul III - POIANA VADULUI

Locul IV - LUPȘA

Cel mai bun jucător: TODEA RĂZVAN - ALBAC

Cel mai bun portar: ONEȚ MIHAI - ALBAC

Golgheterul campionatului: MARIAN IONUȚ - POIANA VADULUI

Seniori:

Locul I - POIANA VADULUI

Locul II - LUPȘA

Locul III - BISTRA

Locul IV - SOHODOL

Cel mai bun jucător: CAPTIU RELU - POIANA VADULUI

Cel mai bun portar: BISTRAIE SERGIU - BISTRA

Golgheterul campionatului: DAVID ROMICĂ - LUPȘA

Album foto facebook: AICI