ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Futsal
Campionatul județean de fotbal în sală. Vezi aici cele 18 participante și programul primei faze: Imprimare Email

 

CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ

EDIȚIA 6futsal poza bun

FAZA I

Grupa A

Data: 21.01.2023 - Sâmbătă

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  ACS Crăciunel 2  1  1   0  11-6  4
2  AS Gaz Metan Valea Lungă   2  1 1 0 9-5  4
3  ACS Nicolae Linca Cergău 2  0 0 2 3-12  0
Ora Echipa Scor Echipa
16:00  ACS Nicolae Linca Cergău 1-5  AS Gaz Metan Valea Lungă
17:00  ACS Crăciunel 7-2  ACS Nicolae Linca Cergău
18:00  AS Gaz Metan Valea Lungă  4-4 (2-3 dldd)   ACS Crăciunel

Grupa B

Data: 22.01.2023 - Duminică

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  CS CIL Blaj  2  2  0   0  16-5 6
2  ACS Adu Academy Șona  2 1 0 1 15-12  3
3  ACS Dacia Mihalț  2 0 0 2 9-23 0
Ora Echipa Scor Echipa
14:00  CS CIL Blaj 10-3   ACS Dacia Mihalț 
15:00  ACS Adu Academy Șona   2-6  CS CIL Blaj
16:00  ACS Dacia Mihalț 6-13  ACS Adu Academy Șona

Grupa C

Data: 22.01.2023 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  AS Limbenii Limba   2  2  0   0  12-6 6
2  ACS Industria Galda 2  2 1 0 1 11-13  3
3  AS Hidromecanica Șugag  2 0 0 2 7-11 0
Ora Echipa Scor Echipa
12:00  AS Hidromecanica Șugag  2-4  AS Limbenii Limba 
12:50  ACS Industria Galda 2 7-5  AS Hidromecanica Șugag 
13:40  AS Limbenii Limba 8-4  ACS Industria Galda 2

Grupa D

Data: 22.01.2023 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  ACS Spicul Daia Română   2  2  0   0  15-6 6
2  AS Inter Ciugud 2 1 0 1 13-15  3
3  AS Voința Beldiu  2 0 0 2 10-17  0
Ora Echipa Scor Echipa
15:30  ACS Spicul Daia Română  9-2  AS Inter Ciugud
16:20  AS Voința Beldiu  4-6  ACS Spicul Daia Română 
17:10  AS Inter Ciugud 11-6  AS Voința Beldiu

Grupa E

Data: 22.01.2023 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  CS FC Lopadea Nouă   2  1  1   0  11-4  4
2  ACS Energia Săsciori 2 1 1 0 8-4 4
3  AFC Viitorul Răhău 2 0 0 0 2-13 0
Ora Echipa Scor Echipa
12:00  ACS Energia Săsciori 5-1  AFC Viitorul Răhău
12:50  CS FC Lopadea Nouă    3-3 (3-2 dldd)   ACS Energia Săsciori
13:40  AFC Viitorul Răhău 1-8  CS FC Lopadea Nouă

Grupa F

Data: 22.01.2023 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  CS Inter Unirea   2  2  0   0  17-4 6
2  AFC Șoimii Vințu de Jos  2 1 0 1 6-10 3
3  ACS Șoimii Ciumbrud  2 0 0 2 7-16 0
Ora Echipa Scor Echipa
15:30  CS Inter Unirea 6-1  AFC Șoimii Vințu de Jos 
16:20  ACS Șoimii Ciumbrud 3-11  CS Inter Unirea
17:10  AFC Șoimii Vințu de Jos   5-4  ACS Șoimii Ciumbrud

Faza I: 21-22 ianuarie 2023

18 echipe participante;

6 grupe a câte 3 echipe.

Se califică în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final din grupe, acestea urmând să fie împerecheate ținându-se cont de criteriile valorice (locurile ocupate în grupe) și geografice, de către Comisia de Fotbal în Sală, din cadrul AJF Alba.

Pentru împerecherea celor 12 echipe calificate în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază a grupelor:

Urna 1: - Primele 4 echipe din cele 6 grupe (nr de puncte, golaveraj, goluri marcate, fair play)

Urna 2: - Următoarele 4 echipe;

Urna 3: Ultimele 4 echipe.

Urna 1: AS Limbenii Limba, ACS Spicul Daia Română, CS CIL Blaj, CS Inter Unirea;

Urna 2: CS FC Lopadea Nouă, ACS Energia Săsciori, ACS Crăciunel, AS Gaz Metan Valea Lungă;

Urna 3: ACS ADU Academy Șona, ACS Industria Galda 2, AS Inter Ciugud, AFC Șoimii Vințu de Jos.

FAZA II

Grupa 1

Data: 29.01.2023 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  CS Inter Unirea   0  0  0   0  0-0 0
2  AS Gaz Metan Valea Lungă  0 0 0 0 0-0 0
3  ACS Adu Academy Șona 0 0 0 0 0-0 0
Ora Echipa Scor Echipa
12:00  CS Inter Unirea  0-0  AS Gaz Metan Valea Lungă 
12:50  ACS Adu Academy Șona   0-0  CS Inter Unirea 
13:40  AS Gaz Metan Valea Lungă  0-0  ACS Adu Academy Șona

Grupa 2

Data: 29.01.2023 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  AS Limbenii Limba    0  0  0   0  0-0 0
2  ACS Energia Săsciori  0 0 0 0 0-0 0
3  AS Inter Ciugud 0 0 0 0 0-0 0
Ora Echipa Scor Echipa
12:00  AS Limbenii Limba   0-0  ACS Energia Săsciori
12:50  AS Inter Ciugud 0-0  AS Limbenii Limba 
13:40  ACS Energia Săsciori  0-0  AS Inter Ciugud

Grupa 3

Data: 29.01.2023 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1  CS CIL Blaj   0  0  0   0  0-0 0
2  CS FC Lopadea Nouă  0 0 0 0 0-0 0
3  AFC Șoimii Vințu de Jos  0 0 0 0 0-0 0

 

Ora Echipa Scor Echipa
15:30  CS CIL Blaj 0-0  CS FC Lopadea Nouă 
16:20  AFC Șoimii Vințu de Jos  0-0  CS CIL Blaj
17:10  CS FC Lopadea Nouă   0-0  ACS Șoimii Vințu de Jos 

Grupa 4

Data: 29.01.2023 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL  P
1

 ACS Spicul Daia Română 

0 0  0   0  0-0 0
2  ACS Crăciunel 0 0 0 0 0-0 0
3  ACS Industria Galda 2 0 0 0 0 0-0 0
Ora Echipa Scor Echipa
15:30  ACS Spicul Daia Română  0-0  ACS Crăciunel 
16:20  ACS Industria Galda 2 0-0  ACS Spicul Daia Română
17:10  ACS Crăciunel  0-0  ACS Industria Galda 2

Se califică în faza a III-a (faza finală), echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;

Faza finală: 4-5 februarie 2023 (semifinale, finala mică și finala mare).

Cele 4 echipe calificate din faza a II-a se vor împerechea în semifinale astfel:

- Semifinala 1: Locul 1 (grupa 1) -  Locul 1 (grupa 3)

- Semifinala 2: Locul 1 (grupa 2) - Locul 1 (grupa 4)

- Finala mică: învinsă semifinala 1 - învinsă semifinala 2

- Finala mare: câștigătoare semifinala 1 câștigătoare semifinala 2

 Festivitatea de premiere

Festivitatea de premiere:

  • Golgheter:
  • Cel mai bun portar:
  • Cel mai bun jucător:
  • Arbitrii fazei finale:
  • Locul IV:
  • Locul III:
  • Locul II:
  • Locul I:
Regulamentul îl puteți vedea AICI

INFO:

La finalul meciurilor din grupe se vor executa lovituri de departajare (6 m), indiferent de scorul final. Excepție poate face meciul al doilea sau al treilea, doar în situația în care echipa calificată din grupă în faza finală, a fost deja stabilită ca urmare a rezultatelor din primele două meciuri, situație în care nu va mai fi necesară executarea loviturilor de departajare.

Rezultatul loviturilor de departajare va fi folosit drept criteriu de departajare în cazul în care la finalul meciurilor dintr-o grupă va exista egalitate de puncte între două sau mai multe echipe, conform ordinii de mai jos.

Departajarea echipelor. Dacă după disputarea jocurilor, două sau mai multe echipe se află la egalitate de puncte, se vor aplica în ordine, prin eliminare, fără a se mai reveni asupra lor, următoarele criterii de departajare:

  • cel mai mare număr de puncte în întâlnirile directe;
  • golaverajul mai bun în întâlnirile cu echipele aflate la egalitate de puncte;
  • cel mai mare număr de goluri marcate, în întâlnirile cu echipele aflate la egalitate de puncte;
  • rezultatul la loviturile de departajare;
  • golaverajul general mai bun în toate jocurile din grupă;
  • numărul mai mare de goluri marcate în toate jocurile din grupă;

  • criteriul Fair Play (echipa cu cele mai puține cartonașe galbene sau roșii) - se vor acorda 3 puncte la CR și 1 punct la CG, echipa cu punctajul cel mai mic, fiind câștigătoare.

În caz de egalitate, la sfârșitul timpului regulamentar, echipa câştigătoare a jocurilor eliminatorii, va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare executate din punctul de pedeapsă (6 metri), fiecare echipa executând câte 3 lovituri de departajare. Dacă egalitatea persistă, se vor executa în continuare lovituri de departajare, câte o lovitură de fiecare echipă, până la realizarea departajării.