ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Trofeul Gheorghe Ola
Trofeul Gheorghe Ola 2019 Imprimare Email

Regulamentul competiției: AICI.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

ACS ȘC. DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI

2 2 0 0 8-6 6
2 LPS SEBEȘ  2 0 1 1 4-5 1
3 CSO CUGIR 2 0 1 1 4-5 1

Data: 28.10.2019 - Luni

Locația: Sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:00 A  CSO Cugir 1-1  LPS Sebeș
11:00 A  ACS Șc de Fotbal Valea Frumoasei  4-3  CSO Cugir
12:00 A  LPS Sebeș 3-4  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei

* CSO Cugir a avut un jucător sancționat cu cartonaș galben

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA 2 1 1 0 10-5 4
2  ACS GT SPORT ALBA IULIA 2 1 0 1 6-10 3
3  CS NAVOBI ALBA IULIA 1  2 0 1 1 6-7 1

Data: 28.10.2019 - Luni

Locația: Teren sintetic "Fair Play - HCC" Alba Iulia

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:00 B  AS Unirea Juniors Alba Iulia  3-3  CS Navobi Alba Iulia 1
11:00 B  ACS GT Sport Alba Iulia 2-7  AS Unirea Juniors Alba Iulia
12:00 B  CS Navobi Alba Iulia 1 3-4  ACS GT Sport Alba Iulia

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  ACS OPTIMUM ALBA IULIA 2 1 1 0 29-4 4
2  ACS JUNIORUL AIUD 2 1 1 0 22-3 4
3  CS NAVOBI ALBA IULIA 2   2 0 0 2 1-45 0

Data: 28.10.2019 - Luni

Locația: Teren iarbă "Drâmbar" Alba Iulia

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:30 C  CS Navobi Alba Iulia 2 1-26  ACS Optimum Alba Iulia
14:30 C  ACS Juniorul Aiud 19-0  CS Navobi Alba Iulia 2
15:30 C  ACS Optimum Alba Iulia  3-3  ACS Juniorul Aiud

În prima fază a grupelor participă toate cele nouă echipe înscrise, iar jocurile se vor desfășura în trei locații, luni -28 octombrie 2019, urmând ca echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă, să se califice mai departe în faza a doua a grupelor, cele șase echipe calificate urmând să fie împerecheate prin tragere la sorți în două grupe de câte trei echipe. Tragerea la sorți va avea loc luni la terenul din Drâmbar, imediat după disputarea ultimului joc.

Din faza a doua a grupelor, se vor califica în faza finală, primele două clasate din fiecare grupă.

Pentru împerecherea celor șase echipe, pentru faza a doua a grupelor, se vor forma trei urne valorice, dupa care se vor imperechea astfel incat echipele sa nu se fi intalnit in prima faza a grupelor:

Urna 1: Cele mai bune două locuri I (ACS Scoala de Fotbal Valea Frumoasei si ACS Optimum Alba Iulia)

Urna 2: Cel mai slab clasat loc I și cel mai bine clasat loc II (AS Unirea Juniors Alba Iulia si ACS Juniorul Aiud)

Urna 3: Celelalte două locuri II (ACS GT Sport Alba Iulia si LPS Sebes)

Departajarea pentru desemnarea celor mai bune locuri 1 și 2, se va face în ordine, după următoarele criterii:

a) numărul mai mare de puncte obținute în meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, respectiv 2;

b) golaverajul cel mai bun obținut în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, respectiv 2;

c) numărul mai mare de goluri înscrise în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1 respectiv 2;

d) regula fair-play (se acordă câte 1 punct pentru fiecare cartonaș galben primit, 3 puncte pentru un cartonaș roșu primit din 2 CG și 4 puncte pentru un cartonaș roșu primit direct. Echipa cu cele mai puține puncte va fi desemnată câștigătoare;

e) tragere la sorți.

FAZA a II -a

Grupa 1

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS OPTIMUM ALBA IULIA  2 2 0 0 26-0 6
2 AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA  2 1 0 1 9-11 3
3 LPS SEBEȘ 2 0 0 2 1-24 0

Data: 30.10.2019 - Miercuri

 Locația: Sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș 

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
09:30 1  ACS Optimum Alba Iulia  16-0  LPS Sebes
10:30 1 LPS Sebes 1-8  AS Unirea Juniors Alba Iulia
11:30 1 AS Unirea Juniors Alba Iulia  1-10 ACS Optimum Alba Iulia

Grupa 2 

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  ACS JUNIORUL AIUD 2 2 0 0 22-1 6
2

 ACS SC. DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI

2 1 0 1 6-10 3
3  ACS GT SPORT ALBA IULIA 2 0 0 2 4-21 0

 Data: 30.10.2019 - Miercuri

 Locația: Teren sintetic "Fair Play - HCC" Alba Iulia

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:15 2 ACS Sc. de Fotbal Valea Frumoasei  5-4  ACS GT Sport Alba Iulia
14:15 2 ACS GT Sport Alba Iulia 0-16 ACS Juniorul Aiud
15:15 2 ACS Juniorul Aiud 6-1 ACS Sc. de Fotbal Valea Frumoasei

Faza finală

Data: Vineri -1 noiembrie 2019- Sala Polivalenta 1 Decembrie 1918 Alba Iulia

13:30 Semifinala 1: ACS Optimum Alba Iulia 7-0 ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

14:30 - Semifinala 2: AS Unirea Juniors Alba Iulia 1-10 ASC Juniorul Aiud

15:30 - Finala mică: AS Unirea Juniors Alba Iulia 3-0 ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

16:30 - Finala mare: ACS Optimum Alba Iulia 2-0 ACS Juniorul Aiud

S-au acordat premii echipelor calificate în faza finală: medalii, trofee, mingi și diplome.

Locul I - ACS Optimum Alba Iulia

Locul II - ACS Juniorul Aiud

Locul III - AS Unirea Juniors Alba Iulia

Locul IV - ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

Golgheterul competiției - Bocăniciu Raul - ACS Optimum Alba Iulia

Cel mai bun portar - Crăciun George - ACS Juniorul Aiud

Cel mai bun jucător - Ponoran David - ACS Optimum Alba Iulia

 

Competitii 2024-2025