ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Festivitatea de Premiere a finalului de an competițional, va avea loc Sâmbătă 11 iunie 2022 între finala Cupei României U19 și finala Cupei României la seniori în localitatea Daia Română
Festivitatea de Premiere a finalului de an competițional, va avea loc Sâmbătă 11 iunie 2022 între finala Cupei României U19 și finala Cupei României la seniori în localitatea Daia Română Imprimare Email
Joi, 12 Mai 2022

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2021-2022, se va disputa între: 

CSC VOINȚA STREMȚ - CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA

Finala la seniori va avea loc sâmbătă 11 iunie 2022, la baza sportivă din localitatea Daia Română, începând cu ora 18:00

Finala Cupei la juniori U19 - Decathlon, va avea loc în deschiderea finalei la seniori, de la ora 14:30

CS METALURGISTUL CUGIR U19 - LPS SEBEȘ U19

Ora 20:00 Old Boys Daia Română

Programul zilei este următorul:

 

 

Sigla AJF

Ora 16:30 - Festivitatea de premiere a echipelor participante în următoarele competiții:

Campioana ligii a IV-a - CS Universitatea Alba Iulia1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi  nr. 5;

Campioana ligii a V-a, Seria 1 - CS Cuprirom Abrud1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioana ligii a V-a, Seria 2 - ACS Nicolae Linca Cergău1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 19 - Elite - AFC Unirea 1924 Alba Iulia1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul I juniori U 19 - Clasic - CS Metalurgistul Cugir1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 17 - Elite - ACS GT Sport Alba Iulia1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul I juniori U 17 - Clasic - AS Hidromecanica Șugag1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 15 - ACS Juniorul Aiud1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 14 - ACS Optimum Alba Iulia1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul II, liga a IV-a - ACS Industria Galda1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, liga a V-a, Seria 1 - CS FC Lopadea Nouă1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, liga a V-a, Seria 2 - AS Târnavele Tiur1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 19 - Elite - ACS Industria Galda1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 19 - Clasic - ACS ADU Academy Șona1 trofeu, 1 diplomă și 2 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 17 - Elite - ACS Optimum Alba Iulia1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 17 - Clasic - CS Zlatna1 trofeu, 1 diplomă și 2 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 15 - ACS ȘF Valea  Frumoasei1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 14 - ACS Juniorul Aiud - 1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul III, liga a IV-a - ACS Viitorul Sântimbru - 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2mingi nr. 5;

Locul III, liga a V-a, Seria 1 - CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș - 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, liga a V-a, Seria 2 - AS Viitorul Biia - 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 19 - Elite - CS Universitatea Alba Iulia - 1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 19 - Clasic - AS Viitorul Vama Seacă - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Locul III, juniori U 17 - Elite - CSȘ Blaj - 1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 17 - Clasic - AFC Kinder Teiuș 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Locul III, juniori U 15 - CS Metalurgistul Cugir 1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 14 - CS Olimpia Aiud 1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 2 mingi nr. 5;

Trofeul Fair Play, liga a IV-a: ACS GT Sport Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 1: AS Inter Ciugud (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 2: AS Limbenii Limba (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Golgheter, liga a IV-a: Sava Bogdan - ACS Energia Săsciori - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, liga a V-a - Seria 1: Oniga Kristof - CS FC Lopadea Nouă - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, liga a V-a - Seria 2: Mihălțan Ilie Alexandru - AS Voința Beldiu - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 19 - Elite: Gilyen Balint - CS Universitatea Alba Iulia - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 19 - Clasic: Lazăr Nicolae Sebastian - CS Metalurgistul Cugir - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 17 - Elite: Șerban Daniel Angel - CSȘ Blaj - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 17 - Clasic: Ștefan Ionuț - AS Hidromecanica Șugag - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheteri, juniori U 15 - Pahone Philip Maximus - CS Metalurgistul Cugir și Popa Dragoș Mircea - ACS Juniorul Aiud - 1 trofeu, 1 diplomă și câte 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 14: Gligor Denis Valentin - ACS Optimum Alba Iulia - 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Cupa României U19 - Decathlon - Câștigătoare - 1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Cupa României U19 - Decathlon - Finalistă 1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Cupa României U19 - Decathlon - participare: AS Viitorul Vama Seacă, ACS ADU Academy Șona, CS Universitatea Alba Iulia și CSC Fortuna Lunca Mureșului -1 minge / echipă nr. 5;

Cupa României U19 - Decathlon - Din partea partenerului Decathlon, toate cele șase echipe participante vor primi 120 de bidoane de apă (20/echipă), 120 de rucsace pentru ghete (20/echipă), 6 pungi de băutură Izotonică (1/echipă)

Cupa României U19 - Decathlon - Jucătorul Finalei 1 trofeu, 1 diplomă, 1 minge nr. 5;

Arbitrii finalei U19 - Decathlon - 1 trofeu și 1 diplomă;

Juniori U 13 - 16 echipe participante - 3 mingi / echipă = 48 de mingi nr. 4;

Juniori U 12 - 6 echipe participante - 3 mingi / echipă = 18 de mingi nr. 4;

Juniori U 11 - 16 echipe participante - 3 mingi / echipă = 48 de mingi nr. 4;

Juniori U 10 - 10 echipe participante - 3 mingi / echipă = 30 de mingi nr. 4;

Juniori U 9 12 echipe participante - 3 mingi / echipă = 36 de mingi nr. 4;

Special - ACS Optimum Alba Iulia - participare la liga elitelor FRF U15 - 1 trofeu, 1 diplomă, 1 minge nr. 5;

Special - CSM Unirea Alba Iulia - participare la liga elitelor FRF U15 - 1 trofeu, 1 diplomă, 1 minge nr. 5;

Special - ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICODIM GANEA " BISTRA - Locul 1 la ONSȘ - Faza Națională - Fete gimnaziu - 1 trofeu, 1 diplomă;

După finala Cupei României la seniori va avea loc festivitatea de premiere în care vor fi acordate următoarele premii:

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană: 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Finalista Cupei României, faza județeană: 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Jucătorul Finalei Cupei României, faza județeană 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Arbitrii Finalei Cupei României, faza județeană 1 trofeu și 1 diplomă;

Observatorul Finalei Cupei României, faza județeană 1 trofeu și 1 diplomă.

Se vor acorda un total de:

- 55 de trofee

- 571 de medalii

- 206 tricouri de campioni

- 124 de mingi nr. 5

- 180 de mingi nr. 4

Cluburile sunt rugate să trimită reprezentanții (jucători și oficiali) echipei pentru a ridica premiile și să transmită numele persoanei împuternicite, pentru întocmirea procesului verbal de predare-primire.

Fondul de premiere este asigurat din bugetul alocat prin proiect, de către Consiliul Județean Alba, pentru sezonul 2021-2022.

Le mulțumim și pe această cale, pentru sprijinul acordat fotbalului amator.