ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Juniori U 16 - CS Olimpia Aiud este campioana de toamnă a primei ediții organizate la nivel județean la această categorie de vârstă
Juniori U 16 - CS Olimpia Aiud este campioana de toamnă a primei ediții organizate la nivel județean la această categorie de vârstă Imprimare Email
Joi, 28 Decembrie 2023

În ediția de campionat 2023-2024, AJF Alba organizează în premieră la juniori U 16 un campionat rezervat juniorilor născuți în anul 2008 și mai tineri. S-au înscris un număr de șase echipe (CS Olimpia Aiud, CSC Voința Stremț, AS Inter Ciugud, ACS Performanța Ighiu, CS FC Lopadea Nouă și CSC Viitorul Noșlac), iar în această toamnă echipele au disputat 10 etape (tur-retur). În primăvară vor juca încă 10 etape (tur-retur). Regulament: AICI.Olimpia Aiud 2023

În prima parte a campionatului, liderul CS Olimpia Aiud este singura echipă fără înfrângere, având punctaj maxim (30 puncte), podiumul fiind completat de CSC Voința Stremț cu 21 de puncte și AS Inter Ciugud cu 16 puncte. Clasamentul, rezultatele și programul returului se pot vedea AICI.

Performanțele liderului la jumătatea campionatului:

- Cel mai bun atac: CS Olimpia Aiud - 101 goluri marcate

- Cea mai bună apărare: CS Olimpia Aiud - goluri primite

- Cel mai bun golaveraj: CS Olimpia Aiud + 97

Cei mai buni marcatori:

20 de goluri:  David Adrian Iclozan (n. 2009)  - CSC Voința Stremț;

16 goluri: Raul Cristian Ocnean (n. 2009) - CS Olimpia Aiud;

13 goluri:  Alessandro Boancă (n. 2008) - CS Olimpia Aiud;

9 goluri: Sebastian Andrei Lapa (n. 2009) - CSC Voința Stremț;

8 goluri: Teodor Andrei Iepure (n. 2008), Sebastian Robert Hagea (n. 2008), Darius Alexandru Laurean Sîrbu (n. 2008) - CS Olimpia Aiud.

CS Olimpia Aiud a avut la dispoziție în prima parte a campionatului, următorul lot de jucători: Răzvan Alexandru Pelișor (08), Antonio Valentin Patani (08), Lucas Mihai Șoșa (10), Fabian Adrian Ciontea (09), Emil Bogdan Gherman (08), Alex Janos Szabo (08), Patrick Stanciu (08), Rafael Ștefan Palco (09), Darius Alexandru Lauren Sîrbu (08), Teodor Andrei Iepure (08), Raul Cristian Ocnean (09), Ștefan Nicolae Deac (08), Alessandro Boancă (08), Nicolae David Dondoș (09), Sergiu Titus Goarnă (08), Antonio Levente Șimandi (08), Carlos Bogdan Șimandi (09), Raul Adrian Popa (09), Cristian Florin Olar (09), Constantin Rareș Macavei (09), David Alexandru Tiutiu (12), Paul Iepure (12), Patrick Antonio Șuteu (10), Marc Albert Iordache-Fiscutean (10), Alex Câmpeanu (11), Marius Valentin Danciu (09), David Sebastian Baciu (10), Raul Cotoară (10), Matei Ștefan Buta (09), Răzvan Ionuț Buta (10), Alexandru Andrei Oprița (09), David Alexandru Duma (09) și Sebastian Robert Hagea (08).

Antrenor: Marius Ștefan Călușer;

Delegat: Cristi Buta;

Președinte: Ioan Demeter.

Programul returului la toate competițiile și alte informații utile puteți vedea: AICI

Situația financiară a cluburilor: AICI!

Pagina de facebook a clubului: AICI.

 

Competitii 2024-2025