ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni 2018
Campionatul Muntilor Apuseni 2018 Imprimare Email

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ARIEȘENI 3 3 0 0 26-11 9
2 ALBAC 3 2 0 1 11-7 6
3 HOREA 3 1 0 2 12-9 3
4 ALMAȘU MARE 3 0 0 3 13-25 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 3 3 0 0 21-8 9
2 ALBAC 3 1 1 1 9-13 4
3 ALMAȘU MARE 3 1 0 2 11-8 3
4 ARIEȘENI 3 0 1 2 6-12 1

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 2 2 0 0 6-2 6
2 AVRAM IANCU 2 1 0 1 2-4 3
3 LUPȘA 2 0 0 2 3-5 0

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AVRAM IANCU 2 2 0 0 9-2 6
2 SĂLCIUA 2 1 0 1 5-3 3
3 LUPȘA 2 0 0 2 2-11 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 0 10-3 9
2 VIDRA 3 1 1 1 7-7 4
3 BUCIUM 3 0 2 1 4-7 2
4 VADU MOȚOLOR 3 0 1 2 5-11 1

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 0 26-3 9
2 VADU MOȚILOR 3 2 0 1 21-4 6
3 VIDRA 3 1 0 2 9-16 3
4 BUCIUM 3 3 0 3 0-33 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL 2 1 1 0 7-1 4
2 POIANA VADULUI 2 1 1 0 7-2 4
3 ROȘIA MONTANĂ 2 0 0 2 1-12 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ROȘIA MONTANĂ 2 2 0 0 15-1 6
2 SOHODOL 2 1 0 1 4-8 3
3 POIANA VADULUI 2 0 0 2 0-10 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Etapa 1 - duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Arieșeni

ora: 10:00 Arieșeni 4-4 Albac (Copii)

ora: 11:00 Arieșeni 6-4 Albac

ora: 14:00 Horea 7-5 Almașu Mare (Copii)

ora: 15:00 Horea 7-0 Almașu Mare

Etapa 2 - duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Sălciua

ora: 12:00 Albac 2-9 Horea (Copii)

ora: 13:00 Albac 4-1 Horea

ora: 14:00 Arieșeni 1-3 Almașu Mare (Copii)

ora: 15:00 Arieșeni 15-3 Almașu Mare

Etapa 3 - duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Lupșa

ora: 14:00 Almașu Mare 0-3 Albac (Copii)

ora: 15:00 Almașu Mare 0-3 Albac

ora: 16:00 Horea 5-1 Arieșeni (Copii)

ora: 17:00 Horea 4-5 Arieșeni

Grupa B

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Avram Iancu

ora: 14:00 Sălciua 0-3 Avram Iancu (Copii)

ora: 15:00 Sălciua 3-0 Avram Iancu * (forfait) - în urma contestației depuse de Sălciua.

Lupșa - Stă

Etapa 2 - duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Sălciua

ora: 10:00 Lupșa 0-5 Sălciua (Copii)

ora: 11:00 Lupșa 2-3 Sălciua

Avram Iancu - Stă

Etapa 3 - duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Lupșa

ora: 18:00 Avram Iancu 2-1 Lupșa (Copii)

ora: 19:00 Avram Iancu 6-2 Lupșa

Sălciua - Stă

Grupa C

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Avram Iancu

ora 10:00 Bistra 10-3 Vidra (Copii)

ora 11:00 Bistra 4-1 Vidra

ora 12:00 Vadu Moților 15-0 Bucium (Copii)

ora 13:00 Vadu Moților 3-3 Bucium

Etapa 2 -  duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Vadu Moților

ora 10:00 Vidra 2-6 Vadu Moților (Copii)

ora 11:00 Vidra 5-2 Vadu Moților

ora 12:00 Bistra 14-0 Bucium (Copii)

ora 13:00 Bistra 3- 2 Bucium

Etapa 3 -  duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Bistra

ora 12:00 Bucium 1-1 Vidra (Copii)

ora 13:00 Bucium 0-4 Vidra

ora 16:00 Vadu Moților 0-2 Bistra (copii)

ora 17:00 Vadu Moților 0-3 Bistra

Grupa D

Etapa 1 -  duminică, 8 iulie 2018 - Teren sintetic Arieșeni

ora: 12:00 Sohodol 1-8 Roșia Montană (Copii)

ora: 13:00 Sohodol 6-0 Roșia Montană

Poiana Vadului - Stă

Etapa 2 -  duminică, 15 iulie 2018 - Teren sintetic Vadu Moților

ora: 14:00 Poiana Vadului 0-3 Sohodol (Copii) (forfait) - în urma contestației depuse de Sohodol

ora: 15:00 Poiana Vadului 1-1 Sohodol

Roșia Montană - Stă

Etapa 3 -  duminică, 29 iulie 2018 - Teren sintetic Bistra

ora: 14:00 Roșia Montană 7-0 Poiana Vadului (copii)

ora: 15:00 Roșia Montană 1-6 Poiana Vadului

Sohodol - Stă

* Echipele vor avea o săptămână pauză între etapa 2 și 3 (20-22 iulie), când are loc "Târgul de fete" de pe muntele Găina.

** După faza grupelor, se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri, din fiecare grupă.

*** Criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe, este următorul:

Sferturi de finală - duminică 5 august 2018:

Teren sintetic Vadu Moților: 

  • ora: 16:00  Albac 1 - 16 Bistra  (copii)   A2-C1
  • ora: 17:00  Albac 0 - 6 Bistra  (seniori)   A2-C1
  • ora: 18:00  Horea 1 - 9 Vadu Moților  (copii)   A1-C2
  • ora: 19:00  Arieșeni 4 - 1 Vidra  (seniori)   A1-C2

Teren sintetic Sălciua:

  • ora: 16:00  Avram Iancu 11 - 2 Sohodol  (copii)   B1-D2
  • ora: 17:00  Avram Iancu 2 - 7 Sohodol  (seniori)   B2-D1
  • ora: 18:00  Sălciua 9 - 0 Roșia Montană  (copii)   B2-D1
  • ora: 19:00  Sălciua 1- 1 (7-6 dldd) Poiana Vadului  (seniori)   B1-D2
Semifinale - sâmbătă - 11 august 2018 - Teren sintetic Bistra

Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează: 

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (copii)

                 Ora 17:00 Vadu Moților 0-0 (3-2 dldd) Avram Iancu

Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 - Câștigătoare B1/D2 (seniori)

                         Ora 18:00 Arieșeni 1-7 Sălciua

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (copii)

                             Ora 19:00 Bistra 3-0 Sălciua

Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 - Câștigătoare B2/D1 (seniori)

                             Ora 20:00 Bistra 2-2(3-4 dldd) Sohodol

Finale - duminică - 12 august 2018 - Teren sintetic Bistra

Ora 16:00 Finala mică: Avram Iancu 0-3 Salciua (copii)

Ora 17:00 Finala mică: Arieseni 1-5 Bistra (seniori)

Ora 18:00 Finala mare: Vadu Moților 0 - 4 Bistra (copii)

Ora 19:00 Finala mare: Salciua 2- 0 Sohodol (seniori)

Ora 20:15 Festivitatea de premiere

Copii

Locul I - Bistra

Locul II - Vadu Moților

Locul III - Sălciua

Locul IV - Avram Iancu

Golgheterul campionatului: Andrei Greuruș (Bistra)

Portarul campionatului: Călin Mătășer (Bistra)

Jucătorul campionatului: Mihai Dehelean (Vadu Moților)

Seniori

Locul I - Sălciua

Locul II - Sohodol

Locul III - Bistra

Locul IV - Arieșeni

Golgheterul campionatului: Bogdan Beleiu (Arieșeni)

Portarul campionatului: Andrei Panța (Sălciua)

Jucătorul campionatului: Ovidiu Gligor (Sohodol)

Arbitri: Andrei Nicola, Andrei Mutu, Cătălin Nemeș-Dan, Horatiu Balea, Alexandru Vodă.

Comisia de organizare: Cristian Petropulos-președinte, Ion Ilie-membru, Alexandru Vodă-membru, Mihai Țîra-secretar.

- Sâmbătă 18 august 2018 - Campioanele județului Alba - Campioanele județului Bihor (copii și seniori) 

Începând cu această ediție, campioanele (copii și seniori) vor disputa sâmbătă 18 august 2018, un joc cu echipele similare, campioane a județului Bihor, AJF Bihor organizând în acest an, prima ediție a Campionatului Munților Apuseni. La eveniment vor participa reprezentanții AJF Alba și Bihor, dar și reprezentanți ai Federației Române de Fotbal și ai altor Asociații Județene de Fotbal din România.

Ora 18:00 - Bihor (Beiuș) 2-13 Alba (Bistra) (copii)

Ora 19:00 - Meci demonstrativ (Bihor 8-8 Alba)

Ora 20:00 - Bihor (Beiuș) 5 - 3 Alba (Sălciua) (seniori)

La faza finală de la Bistra, a participat și președintele AJF Hunedoara: Cristi Petrean, acceptând invitația AJF Alba. 

Începând cu anul 2019 și județele Hunedoara și Arad vor încerca să organizeze Campionatul Munților Apuseni.

 

Competitii 2019-2020