ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa „ Firmelor si Institutiilor”
Cupa „Firmelor si Institutiilor” Imprimare Email

Cupa ,,Firmelor și Instituțiilor”

Ediția I

S-au înscris la prima ediție a Cupei "Firmelor și Instituțiilor", următoarele echipe: 

1. Florea Grup ( www.floreagrup.ro )

2. Albalact www.albalact.ro )

3. IPJ ALBA https://ab.politiaromana.ro )

4. SIMIANA PROFESIONAL SRL (firmă de construcții)

5. SC AURDAN PERFORMANȚA / GEORGE & MIHAI SRL (firmă de construcții)

6. SC PRACTIC AMODOR SRL (firmă de montaj pavele)

7. Instituția Prefectului - Județul Alba https://ab.prefectura.mai.gov.ro )

8. VCST Automotive Production ALBA www.vcst.com )

9. ISU Alba www.isualba.ro )

10. Unimat www.unimat.ro )

11. DEDEMAN Alba Iulia www.dedeman.ro )

12. Total Business Land ( www.totalbusinessland.ro )

Jocurile se vor disputa la baza "Sport Arena" din Alba Iulia, din incinta Liceului  Tehnologic "Dorin Pavel", pe cele două terenuri sintetice.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 FLOREA GRUP 

2

2

0 0 15-3

6

2 PRACTIC AMODOR 

2

1 0 1 9-7 3
3 UNIMAT

2

0 0 2 0-14 0

Etapa 1 - Miercuri 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 19:00

UNIMAT 0-8 FLOREA GRUP

PRACTIC AMODOR- STĂ

Etapa 2 - Marți 29 octombrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

PRACTIC AMODOR 3-7 FLOREA GRUP

UNIMAT - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Baza sportivă Winner's Club Țălnar 

Ora 18:00

UNIMAT 0-6 PRACTIC AMODOR

FLOREA GRUP - STĂ

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE

2 1 0 1 6-4 3
2 ALBALACT 2 0 1 1 2-5 1
3

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA

2 0 1 1 3-8 1

Etapa 1 - Miercuri 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

*ALBALACT - AURDAN PERFORMANȚA / MIHAI & GEORGE

* Ambele echipe pierd prin forfait (3-0)

VCST - STĂ

Etapa 2 - Duminică 3 noiembrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

ALBALACT 2-2 VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA

AURDAN PERFORMANTA / MIHAI&GEORGE- STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA 1-6 AURDAN PERFORMANTA / MIHAI&GEORGE 

ALBALACT - STĂ

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

IPJ ALBA

2  2 0 0 16-1 6
2 DEDEMAN ALBA IULIA 2 0 1 1 6-13 1
3 TOTAL BUSINESS LAND  2 0 1 1 5-13 1

Etapa 1 - 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 18:00

TOTAL BUSINESS LAND 5-5 DEDEMAN ALBA IULIA

IPJ ALBA - STĂ

Etapa 2 - Marți 29 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 

DEDEMAN ALBA IULIA 1-8 IPJ ALBA

TOTAL BUSINESS LAND - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 18:00

IPJ ALBA 8-0 TOTAL BUSINESS LAND

DEDEMAN ALBA IULIA - STĂ

Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ISU ALBA 2 2 0 0 10-5 6
2 INSITUȚIA PREFECTULUI ALBA  2 0 1 1 8-9 1
3 SIMIANA PROFESIONAL  2 0 1 1 3-7 1

Etapa 1 - 23 octombrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 5-6 ISU ALBA

SIMIANA PROFESIONAL - STĂ

Etapa 2 - Miercuri 30 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

SIMIANA PROFESIONAL 3-3 INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA

ISU ALBA - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 19:00

ISU ALBA 4-0 SIMIANA PROFESIONAL

INSTITUȚIA PREFECTULUI - STĂ

INFO:

Se vor califica în faza a doua a grupelor primele două clasate din fiecare grupă și cel mai bun loc 3 (nouă echipe).

Pentru împerecherea celor nouă echipe, pentru faza a doua a grupelor, se vor forma trei urne valorice, astfel:

Urna 1: Cele mai bune trei locuri I (IPJ ALBA / FLOREA GRUP / ISU ALBA)

Urna 2: Cel mai slab loc I și cele mai bune două locuri II (AURDAN PERFORMANTA/MIHAI&GEORGE / PRACTIC AMODOR / INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA)

Urna 3: Celelalte două locuri II și cel mai bun loc III (ALBALACT / DEDEMAN / SIMIANA PROFESIONAL)

Din cele trei urne valorice, au fost extrase câte o echipă, astfel încât să nu se fi întâlnit în prima fază a grupelor.

Din faza a doua a grupelor, se vor califica în faza finală, echipele clasate pe primul loc din fiecare grupă și cel mai bun loc doi (patru echipe), care vor juca în faza finală: semifinale, finala mică și finala mare. În semifinale, echipele se vor împerechea prin tragere la sorți.

Grupa 1

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  IPJ ALBA

2

1

1 0 15-4

4

2  ALBALACT

2

1 1 0 9-4 4
3  INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 

2

0 0 2 0-16 0

Etapa 1 - Data: 17.11.2019 (duminică) - Teren Acoperit

Ora: 19:00

IPJ ALBA 4-4 ALBALACT

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA - STĂ

Etapa 2 - Data: 14.11.2019 (joi) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 0-5 ALBALACT 

IPJ ALBA - STĂ

Etapa 3 - Data: 19.11.2019 (marți) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

IPJ ALBA 11-0 INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA

ALBALACT - STĂ

Grupa 2

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  FLOREA GRUP

1

1

0 0 4-1

3

2  AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE  

1

1 0 0 6-0 3
3  SIMIANA PROFESIONAL

2

0 0 2 1-10 0

Etapa 1 - Data: 13.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 19:00

FLOREA GRUP 4 - 1 SIMIANA PROFESIONAL

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE - STĂ

Etapa 2 - Data: 15.11.2019 (Vineri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE 6-0 SIMIANA PROFESIONAL

FLOREA GRUP - STĂ

Etapa 3 - Data: 22.11.2019 (vineri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

FLOREA GRUP - AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE

SIMIANA PROFESIONAL - STĂ

Grupa 3

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  PRACTIC AMODOR

1

1

0 0 13-2

3

2  ISU ALBA 

1

0 0 0 6-2 3
3  DEDEMAN

2

0 0 2 4-19  0 

Etapa 1 - Data: 13.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

ISU ALBA 6 - 2 DEDEMAN

PRACTIC AMODOR - STĂ 

Etapa 2 - Data: 20.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

PRACTIC AMODOR 13-2 DEDEMAN

ISU ALBA - STĂ

Etapa 3 - Data: 28.11.2019 (joi) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

ISU ALBA - PRACTIC AMODOR

DEDEMAN - STĂ

Departajarea pentru desemnarea celor mai bune locuri 1, 2 și 3, se va face în ordine, după următoarele criterii:

  a) numărul mai mare de puncte obținute în meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

b) golaverajul cel mai bun obținut în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

c) numărul mai mare de goluri înscrise în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

d) regula fair-play (1 CG - 1 pct / 1 CR - 3 pct) - echipa cu cel mai mic punctaj merge mai departe;

e) tragere la sorți.

Se vor acorda premii echipelor calificate în faza finală: medalii, trofee și diplome.

Locul I

locul II

locul III

locul IV

Golgheterul competiției

Cel mai bun portar

Cel mai bun jucător

Trofeul Fair Play

Fiecare echipă participantă va primi o minge Select.

Barem de arbitraj: 30 de lei brut / joc / echipă.

Costurile aferente premiilor, asistenței medicale și chiriei terenului vor fi suportate de AJF Alba din taxa de participare achitată de fiecare echipă: 300 lei.

Regulament: http://ajfalba.ro/regulamente/2234-regulament-