ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa Satelor
Cupa Satelor 2019 Imprimare Email

CUPA SATELOR

Jucători născuți în anul 2007 și mai tineri

AJF Alba va organiza prima fază a grupelor a Cupei Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2007 și mai tineri. S-au înscris 12 comune din județul Alba, care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe. Regulametul competiției îl puteți citi AICI.  

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CUT 

2

2

0 0 6-0

6

2  CIUGUD

2

1 0 1 1-1 3
3

 DAIA ROMÂNĂ 

2

0 0 2 0-6 0

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 8-0 6
2 ȘUGAG  2 1 0 1 7-2 3
3 SĂLCIUA  2 0 0 2 0-13 0

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

VALEA LUNGĂ

2  2 0 0 9-3 6
2

ȘONA

2 1 0 1 7-3 3
3

CRĂCIUNELU DE JOS 

2 0 0 2 1-11 0

Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 UNIREA 2 2 0 0 7-0 6
2

SÂNTIMBRU

2 1 0 1 3-2 3
3

MIHALȚ

2 0 0 2 0-8 0

Data: 26 octombrie 2019 (Sâmbătă)

Locația: Ciugud - pers. de contact: Șuvaina Cosmin: 0742 928 496

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 A DAIA ROMÂNĂ  0-1  CIUGUD 
11:30 A CUT 5-0  DAIA ROMÂNĂ
12:30 A CIUGUD 0-1  CUT

Data: 23 octombrie 2019 (Miercuri)

Locația: Zlatna - pers. de contact: Boca-Dandea Tiberiu: 0745 928 938

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
16:30 B  SĂLCIUA  0-5  BISTRA
17:30 B  BISTRA 2-0  ȘUGAG
18:30 B  ȘUGAG 7-0  SĂLCIUA

Data: 27 octombrie 2019 (Duminică)

Locația: Crăciunelu de Jos - pers. de contact: Cîmpean Adrian: 0745 187 594

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 C VALEA LUNGĂ 6-1  CRĂCIUNELU DE JOS
11:30 C ȘONA 2-3 VALEA LUNGĂ
12:30 C CRĂCIUNELU DE JOS  0-5 ȘONA

Data: 27 octombrie 2019 (Duminică)

Locația: Coșlariu - pers. de contact: Hulea Adrian: 0755 648 385

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 D MIHALȚ 0-3  SÂNTIMBRU
11:30 D UNIREA  5-0  MIHALȚ
12:30 D SÂNTIMBRU  0-2  UNIREA

 Barem de arbitraj: 30 de lei brut / joc / echipă.

Asistența medicală este asigurată de comuna considerată organizatoare, iar costurile se împart la cele 3 echipe (10 lei/echipă/joc).

S-au calificat în faza a doua a grupelor, primele două clasate din fiecare grupă, și cel mai bun loc 3 (nouă echipe), care se vor împerechea geografic și valoric în faza a doua a grupelor, în 3 grupe a câte 3 echipe.

Cele nouă echipe calificate în faza a doua a grupelor sunt:

- CUT, BISTRA, VALEA LUNGA si UNIREA - echipe clasate pe primele locuri in grupele din care au facut parte;

- CIUGUD, SUGAG, SONA si SANTIMBRU - echipe clasate pe locul doi in grupele din care au facut parte;

- DAIA ROMANA - cel mai bun loc trei, din cele patru grupe;

Urna 1: Bistra, Unirea, Valea Lungă

Urna 2: Cut, Șugag, Șona

Urna 3: Sântimbru, Ciugud, Daia Română

Grupa 1

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  BISTRA

2

2

0 0 10-0

6

2  ȘONA

2

1 0 1 2-6 3
3

 DAIA ROMÂNĂ 

2

0 0 2 1-7 0

Data: 3 noiembrie 2019 (Duminică)

Locația: Zlatna - pers. de contact: Boca-Dandea Tiberiu: 0745 928 938

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
17:00 1 BISTRA  5-0  ȘONA
18:00 1 DAIA ROMÂNĂ  0-5  BISTRA
19:00 1 ȘONA 2-1  DAIA ROMÂNĂ

Grupa 2

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CIUGUD

2

1

1 0 1-0

4

2  ȘUGAG

2

0 2 0 2-2 2
3

 UNIREA 

2

0 1 1 2-3 1

Data: 16 noiembrie 2019 (sâmbătă)

Locația: Ciugud - pers. de contact: Șuvaina Cosmin: 0742 928 496

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
11:00 2  UNIREA  2-2  ȘUGAG
12:00 2  CIUGUD 1-0  UNIREA
13:00 2  ȘUGAG 0-0  CIUGUD

Grupa 3

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CUT 

2

2

0 0 4-0

6

2  SÂNTIMBRU 

2

1 0 1 2-4 3
3

 VALEA LUNGĂ 

2

0 0 2 1-3 0

Data: 17 noiembrie 2019 (duminică)

Locația: Coșlariu - pers. de contact: Hulea Adrian: 0755 648 385

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
11:30 3  VALEA LUNGĂ  1-2  SÂNTIMBRU
12:30 3  CUT 1-0  VALEA LUNGĂ
13:30 3  SÂNTIMBRU 0-3  CUT

Din faza a doua a grupelor, se vor califica în faza finală echipele clasate pe primul loc din fiecare grupă și cel mai bun loc doi (patru echipe), care vor juca în faza finală: semifinale, finala mică și finala mare.

În faza finală, echipele se vor împerechea după cum urmează: 

FAZA FINALĂ - va avea loc în perioada 14-15 martie 2019.

- Cel mai bun loc 1 - Cel mai bun loc 2 (semifinală 1) - BISTRA - SÂNTIMBRU

- Celelalte două locuri 1 (semifinala 2) - CIUGUD - CUT

Departajarea pentru cel mai bun loc 1, 2 și 3, se va face după următoarele criterii:

a) numărul mai mare de puncte obținute în meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

b) golaverajul cel mai bun obținut în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

c) numărul mai mare de goluri înscrise în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

d) regula fair-play (1 CG - 1 pct / 1 CR - 3 pct) - echipa cu cel mai mic punctaj merge mai departe;

e) tragere la sorți.

Se vor acorda premii echipelor calificate în faza finală: medalii, trofee, mingi și diplome.

Locul I

Locul II

Locul III

Locul IV

Golgheterul competiției

Cel mai bun portar

Cel mai bun jucător

Toate echipele participante vor primi o minge din partea AJF Alba.