ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri
Comisia Județeană a Arbitrilor Alba va organiza, duminică - 25 februarie 2018 - cursul de instruire pentru arbitri și observatori. Vezi programul: Imprimare Email
Joi, 22 Februarie 2018

Comisia Județeană a Arbitrilor Alba va organiza, duminică, 25 februarie 2018, cursul de instruire pentru arbitri și observatori, în cadrul căruia vor avea loc testările fizice și teoretice ale arbitrilor, urmate de temele prezentate și recomandările comisiei pentru returul sezonului 2017-2018.curs CJA 2018

Citeşte mai mult...
 
ÎN ATENȚIA MEMBRILOR AFILIAȚI! Precizări referitoare la contractele de activitate sportivă, încheiate între cluburi și jucători: Imprimare Email
Vineri, 09 Februarie 2018

ÎN ATENȚIA MEMBRILOR AFILIAȚI

În scopul îmbunătățirii activității organizate și desfășurate de Asociația Județeană de Fotbal Alba, supunem atenției dumneavoastră înscrisul identificat ca fiind “Contractul de activitate sportivă - model cadru”, pe care vă recomandăm să îl luați în considerare, ca instrument juridic de lucru, necesar reglementării relațiilor de colaborare dintre participanții la activitatea sportivă (sportivii legitimați) și structurile sportive, legal constituite și recunoscute oficial, care dețin calitatea de membrii afiliați la Asociația Județeană de Fotbal Alba.contract

Citeşte mai mult...
 
CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI - ESTE CAMPIOANA EDIȚIEI A TREIA A CAMPIONATULUI JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ! Imprimare Email
Luni, 05 Februarie 2018

La startul celei de-a treia ediții a Campionatului Județean de Fotbal în Sală, au luat parte un număr de 20 de echipe, care au fost împărțite în cinci grupe, a câte patru echipe fiecare: Grupa A: AFC Transalpina Șugag, AS Energia Săsciori, CSO Cugir A1 și AFC Sportul Petrești A1; Grupa B: AFC Sportul Petrești, AS Euro Șpring, AS Dalia Sport Daia Română și AFC Viitorul Răhău; Grupa C: CS Rapid CFR Teiuș, AS Voința Beldiu, AS Limbenii Limba și AS Inter Ciugud; Grupa D: CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Olimpia Aiud, AS Dacia Mihalț și AS Inter Unirea; Grupa E: AS Gaz Metan Valea Lungă, AS Târnavele Tiur, AS Viitorul Sântimbru și AS Nicolae Linca Cergău.futsal final 2018

S-au calificat în faza a doua a grupelor, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al primei faze și cele mai bune două locuri trei.

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază, acestea fiind împerecheate astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază, fiind repartizate în cele patru grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Duminică 04.02.2018, în faza finală (semifinale, finala mică și finala mare), s-au calificat câștigătoarele celor patru grupe: AFC Transalpina Șugag, CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Olimpia Aiud și AS Energia Săsciori. Jocurile eliminatorii s-au disputat în sala sporturilor "Florin Fleșeriu" din municipiul Sebeș, după cum urmează:

Citeşte mai mult...
 
Programul și clasamentul la Cupa Arbitrilor „Simion MULEA” ediția a V-a, care a avut loc sâmbătă 3 februarie 2018, la Sala de Sport din Ocna Mureș: Imprimare Email
Vineri, 02 Februarie 2018

Cupa Arbitrilor se desfăşoară în memoria celui care a fost "Simion Mulea", arbitru şi observator în cadrul subcomisiei de arbitri Aiud din anul 1979 până în 07 februarie 2014, când Dumnezeu a decis ca el să ne “observe” de acolo de sus...din ceruri.Cupa Arb 2018 finala

Citeşte mai mult...
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>