ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Speranțelor Dragoș Damian U8
Campionatul Speranțelor Dragoș Damian U8 Imprimare Email

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 9 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 2 jocuri în faza grupelor, iar în faza a doua a grupelor se vor califica 6 echipe (primele două clasate din cele trei grupe), urmând ca în faza a treia (faza finală), să se califice în semifinale primele două echipe din cele două grupe.

Cele trei grupe sunt:

          Grupa A: CSO Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Sebeș 2014;

          Grupa B: CS Navobi Alba Iulia, CSC Bistra și ACS GT Sport Alba Iulia;

          Grupa C: ACS Juniorul Aiud, CS Olimpia Aiud și CS Ocna Mureș.

Programul campionatului este următorul:

FAZA I

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 2 1 1 0 8-3 4
2 CSO Cugir  2 1 1 0 9-6 4
3 ACS Sebeș 2014 2 0 0 2 3-11 0

Data: 18.05.2019 (sâmbătă)

Localitatea: Săsciori - teren iarbă naturală

 Ora  Echipa  Scor Echipa
10:00  CSO Cugir   3-3  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
10:40  ACS Sebeș 2014   3-6  CSO Cugir
11:20  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei  5-0  ACS Sebeș 2014

Grupa B

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CS Navobi Alba Iulia 2 2 0 0 13-1 6
2 CSC Bistra  2 1 0 1 5-5 3
3 ACS GT Sport Alba Iulia 2 0 0 2 1-13 0

Data: 18.05.2019 (sâmbătă)

Localitatea: Alba Iulia - Teren Sintetic Fair Play (H.C.C.)

 Ora  Echipa  Scor Echipa
11:00  CS Navobi Alba Iulia  9-0  ACS GT Sport Alba Iulia
11:40  CSC Bistra  1-4  CS Navobi Alba Iulia
12:20  ACS GT Sport Alba Iulia   1-4  CSC Bistra

 Grupa C 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 2 2 0 0 16-4 6
2 CS Olimpia Aiud  2 1 0 1 7-5 3
3 CS Ocna Mureș 2 0 0 2 1-15 0

Data: 21.05.2019 (marți)

Localitatea: Aiud - Teren Sintetic Fair Play 

 Ora  Echipa  Scor Echipa
16:00  CS Olimpia Aiud  3-5  ACS Juniorul Aiud
16:40  CS Ocna Mureș  0-4  CS Olimpia Aiud
17:20  ACS Juniorul Aiud   11-1  CS Ocna Mureș

FAZA a II-a 

Data: 25 mai 2019 (sâmbătă)

Localitatea: Săsciori (Teren de iarbă naturală) - organizator: Pintilie Florian - 0740941230

Grupa 1

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Șc de Fotbal Valea Frumoasei 2 0 0 0 0-0 0
2 CSC Bistra 2 0 0 0 0-0 0
3 ACS Juniorul Aiud 2 0 0 0 0-0 0
Ora  Echipa  Scor Echipa
10:30  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei   0-0  CSC Bistra
11:20  ACS Juniorul Aiud  0-0  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
12:10  CSC Bistra   0-0  ACS Juniorul Aiud

Data: 25 mai 2019 (sâmbătă)

Localitatea: Cugir (Teren sintetic "I.D. Lăzărescu") vizavi de arena CSO (organizator: Pașcanu Cătălin - 0744607082)

Grupa 2

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CS Navobi Alba Iulia 2 1 1 0 12-4 4
2 CSO Cugir  2 1 1 0 7-2 4
3 CS Olimpia Aiud 2 0 0 2 2-15 0
 Ora  Echipa  Scor Echipa
11:00  CSO Cugir  2-2  CS Navobi Alba Iulia
11:50  CS Olimpia Aiud  0-5  CSO Cugir
12:40  CS Navobi Alba Iulia   10-2  CS Olimpia Aiud

Faza a III-a (faza finală)

Data: 4 iunie 2019 (Marți)

Localitatea: Alba Iulia (Teren sintetic Fair Play - HCC)

 

16:00 - Semifinala 1: ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei - CSO Cugir

16:40 - Semifinala 2: CSC Bistra - CS Navobi Alba Iulia

17:20 - Finala mică: învinsă semifinala 1 - învinsă semifinala 2

18:00 - Finala mare: câștigătoare semifinala 1 - câștigătoare semifinala 2

Regulamentul competiției poate fi citit AICI!