ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri Cupa Satelor va debuta în 3-4 noiembrie 2018- cu faza grupelor
Cupa Satelor va debuta în 3-4 noiembrie 2018- cu faza grupelor Imprimare Email
Vineri, 26 Octombrie 2018

CUPA SATELOR

Jucători născuți în anul 2006 și mai tineri

În 3-4 noiembrie 2018, AJF Alba va organiza faza grupelor a Cupei Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2006 și mai tineri. În prima ediție, s-au înscris 12 comune din județul Alba, care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe. Regulametul competiției îl puteți citi AICI.Cupa Satelor 2018

Grupa A (jocurile se vor desfășura pe terenul din Ighiu) - Șugag, Pianu și Ighiu;

Grupa B (jocurile se vor desfășura pe terenul din Valea Lungă) - Șona, Sâncel și Valea Lungă;

Grupa C (jocurile se vor desfășura pe terenul din Coșlariu) - Stremț, Crăciunelu de Jos și Sântimbru;

Grupa D (jocurile se vor desfășura pe terenul din Zlatna, în nocturnă) - Bistra, Sălciua și Unirea.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 PIANU 0 0 0 0 0-0 0
2 ȘUGAG 0 0 0 0 0-0 0
3 IGHIU 0 0 0 0 0-0 0

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ȘONA 0 0 0 0 0-0 0
2 SÂNCEL 0 0 0 0 0-0 0
3 VALEA LUNGĂ 0 0 0 0 0-0 0

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SÂNTIMBRU 0 0 0 0 0-0 0
2 CRĂCIUNELU DE JOS 0 0 0 0 0-0 0
3 STREMȚ 0 0 0 0 0-0 0

 Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
2 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
3 UNIREA 0 0 0 0 0-0 0

 Data: 04.11.2018

Locația: Stadionul Comunal - Ighiu (persoană de contact Barbu Florin)

Ora Grupa Echipa  Scor  Echipa
A PIANU 0-3 IGHIU
A ȘUGAG  0-3 IGHIU

Data: 03.11.2018 - sâmbătă

Locația: Stadionul Comunal - Valea Lungă (persoană de contact Bulugea Radu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 B ȘONA 0-0 VALEA LUNGĂ
11:30 B SÂNCEL 0-0 ȘONA
12:30 B VALEA LUNGĂ 0-0 SÂNCEL

Data: 04.11.2018 - duminică

Locația: Stadion Coșlariu (persoană de contact Hulea Ovidiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 C SÂNTIMBRU 0-0 CRĂCIUNELU DE JOS
11:30 C CRĂCIUNELU DE JOS 0-0 STREMȚ
12:30 C STREMȚ 0-0 SÂNTIMBRU

Data: 04.11.2018 - duminică

Locația: Stadionul Minaur - Zlatna (persoană de contact Boca Tiberiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
16:00 B BISTRA 0-0 SĂLCIUA
17:00 B SĂLCIUA 0-0 UNIREA
18:00 B UNIREA 0-0 BISTRA

Castigatoarele celor 4 grupe, se vor întâlni în faza finală, pentru desemnarea castigatoarei judetene. 

Locul 1 din grupa A - Locul 1 din grupa C (semifinala 1)

Locul 1 din grupa B - Locul 1 din grupa D (semifinala 2)

Finala Mică - învinsă semifinala 1 - învinsă semifinala 2

Finala Mare - câștigătoare semifinala 1 - câștigătoare semifinala 2

Locația și data desfășurării fazei finale, se va comunica în timp util.

Barem de arbitraj: 25 lei brut / joc / echipă.

Asistența medicală este asigurată de comuna considerată organizatoare, iar costurile se împart la cele 3 echipe (10 lei/echipă/joc).

 

Competitii 2019-2020