ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Festivitatea de premiere a finalului de an competițional, va avea loc Vineri 14 iunie 2024 în deschiderea finalei Cupei României

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2023-2024, se va disputa între:  ACS VIITORUL SÂNTIMBRU - CS INTER UNIREA Finala va avea loc vineri 14 iunie 2024, ora 18:00, pe ARENA CUGIR

Sâmbătă - 18 mai 2024- Sărbătorim împreună Ziua Internațională a Familiei. Parcul Custozza din Alba Iulia

Sâmbătă - 18 mai 2024- Sărbătorim Împreună Ziua Internațională a Familiei Turneul FOTBAL ÎN FAMILIE - Ediția a III-a Sâmbătă, începând cu ora 15:00, sărbătorim ziua internațională a famili...

CURSURI DE PERFECȚIONARE LICENȚA UEFA B, perioada mai – noiembrie 2024

CURSURI DE PERFECȚIONARE LICENȚA UEFA B, perioada mai – noiembrie 2024 În perioada mai – noiembrie 2024, cursurile de perfecționare pentru licența UEFA B se vor organiza exclusiv fizic, în ...

CUPA SATELOR U 13: S-au înscris 12 comune. Prima fază a grupelor va avea loc în perioada 16-17 martie 2024

CUPA SATELOR Jucători născuți în anul 2011 și mai tineri În perioada 16-17 martie 2024, AJF Alba va organiza prima fază a grupelor la Cupa Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuț...

În atenția posesorilor de Licență UEFA - C

Posesorii cardurilor de Licența C cu valabilitate expirată, au termen de a înscriere la cursurile de perfecționare pentru reînnoirea licenței, până în data de 16 februarie (vineri). Dosarul...

Campionatul județean de Futsal 2024. Vezi aici cele 20 de echipe participante și programul primei faze:

CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ EDIȚIA 7 FAZA I Grupa A Data: 21.01.2024 - Duminică

Juniori U 14 - CSM Unirea Alba Iulia este campioana de toamnă. Primele patru echipe intră în campionatul de Elite, următoarele patru în cel Clasic

În ediția de campionat 2023-2024, la juniori U 14 (n. 2010 și mai tineri), s-au înscris un număr de opt echipe (CSM Unirea Alba Iulia, ACS Star Pro Optimum, LPS Sebeș, ACS Ș.F. Valea Frumoas...

Juniori U 15 - CSM Unirea Alba Iulia este campioana de toamnă. Primele șase intră în campionatul de Elite, următoarele patru în cel Clasic

În ediția de campionat 2023-2024, la juniori U 15 (n. 2009 și mai tineri), s-au înscris un număr de zece echipe (CSM Unirea Alba Iulia, ACS Star Pro Optimum, CS Metalurgistul Cugir, CS Olimp...

S-a încheiat campionatul regular la juniori U 19. Vezi aici echipele calificate în Elite și Clasic Imprimare Email
Joi, 17 Noiembrie 2022

În ședința de Birou Executiv a AJF Alba din 30.03.2022, s-a hotărât ca echipele participante în liga 4, să participe obligatoriu în cel puțin una dintre competițiile de juniori under 19, 17 sau 15.U 19 2022-2023

În ediția 2022-2023 la juniori U 19 s-au înscris un număr de 11 echipe, dintre care participante în liga 4: ACS GT Sport Alba Iulia, ACS Industria Galda, CS Zlatna, AS Hidromecanica Șugag, CS CIL Blaj, ACS Viitorul Sântimbru, ACS Energia Săsciori și ACS Spicul Daia Română, plus CS Metalurgistul Cugir și CS Universitatea Alba Iulia, cu echipă de seniori la liga 3 și ACS ADU Academy Șona (seniori la liga 5).

Citeşte mai mult...
 
Arbitrul Darius Iviniș a promovat la Liga 3 Imprimare Email
Miercuri, 16 Noiembrie 2022

Arbitrul Darius Iviniș a promovat la Liga 3Ivinis Darius Arb

Comisia Centrală a Arbitrilor, a organizat în data de 12 octombrie 2022 concurs de promovare la liga 3, la care au participat 43 de arbitri din toată țara.

Darius Iviniș, născut în orașul Zlatna în anul 1999, a reușit să se claseze pe locul al doilea, cu media generală 9,61, primul loc având nota 9,63. Clasamentul poate fi văzut AICI.

La nivel național, au fost scoase 5 locuri la concurs, aceștia susținând două probe (fizic și teoretic).

Examenul fizic a constat în:

Citeşte mai mult...
 
Comisia Tehnică din cadrul AJF Alba organizează un nou curs de licență C-UEFA. Data limită de înscriere: 3 octombrie 2022. În data de 17 octombrie,ora 15:00, prezentarea platformei FRF Coach în prezența tuturor antrenorilor de copii și juniori! Imprimare Email
Luni, 19 Septembrie 2022

 

Comisia Tehnică din cadrul AJF Alba organizează un nou curs de licență C-UEFA. Data limită de înscriere: 3 octombrie 2022.

În data de 17 octombrie,ora 15:00, va avea loc prezentarea platformei FRF Coach, de către domnul Vlad Munteanu, manager de proiect implementare FRF Coach, în prezența tuturor antrenorilor de copii și juniori!

Licenta C 2018

Despre platforma FRF COACH puteți citi mai multe AICI, mai multe informații urmând să fie anunțate în timp util.

Acțiunea  va fi considerată ca perfecționare anuală obligatorie în vederea reînnoirii cardurilor UEFA C (pentru posesorii acesteia)

Dosarul trebuie să conțină următoarele documente:

Citeşte mai mult...
 
Cupa României - Faza județeană Imprimare Email
Vineri, 26 August 2022

FINALA - sâmbătă 10 iunie 2023 - ora 18:00 - Stadion Cetate din Alba Iulia

ACS Viitorul Vama Seacă 1-2 ACS Industria Galda

SEMIFINALE

Vineri 28 aprilie 2023, a avut loc tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României:

Miercuri 17 mai 2023 - ora 18:00

CS Inter Unirea 1-2 ACS Industria Galda

Joi 18 mai 2023 - ora 18:00

ACS Viitorul Vama Seacă 4-1 ACS Spicul Daia Română 

SFERTURI DE FINALĂ

Miercuri 8 martie 2023, a avut loc tragerea la sorți a fazei județene a sferturilor de finală a Cupei României:

Marți 25.04.2023 - ora 17:30 (teren Beldiu)

AFC Kinder Teiuș 1-5 ACS Spicul Daia Română

Miercuri 26.04.2023 - ora 17:30 (teren Galda de Jos)

ACS Industria Galda 4-4 (5-4 dldd) CSC Voința Stremț

Miercuri 26.04.2023 - ora 17:30 (teren Unirea)

CS Inter Unirea 1-0 CS CIL Blaj

Joi 27.04.2023 - ora 17:30 (teren Beldiu)

AS Voința Beldiu 1-3 ACS Viitorul Vama Seacă

Sferturile de finală vor avea loc în perioada 25-27 aprilie 2023, ora 17:30, conform înțelegerii între cluburi, în funcție de jocurile de juniori

Semifinalele se vor desfășura în 17 mai 2023

Finala se va desfășura în perioada 10-11 iunie 2023.

OPTIMI DE FINALĂ

S-au calificat în optimile de finală cele 7 câștigătoare a fazei a II-a, plus celelalte 9 echipe de liga 4 (CS Zlatna, ACS Viitorul Vama Seacă, CSC Voința Stremț, ACS Performanța Ighiu, ACS Spicul Daia Română, ACS Energia Săsciori, CS CIL Blaj, ACS Viitorul Sântimbru și ACS Industria Galda. În faza optimilor de finală echipele s-au împerecheat prin tragere la sorți în data de 19 decembrie 2022, formându-se două urne valorice.

URNA A (Gazde): CS Zlatna, CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, ACS GT Sport Alba Iulia, ACS ADU Academy Șona, AFC Viitorul Răhău, AFC Kinder Teiuș, AS Voința Beldiu și CS Inter Unirea. 

URNA B (Oaspeți): ACS Viitorul Vama Seacă, CSC Voința Stremț, ACS Performanța Ighiu, ACS Spicul Daia Română, ACS Energia Săsciori, CS CIL Blaj, ACS Viitorul Sântimbru și ACS Industria Galda.

Optimile de finală vor avea loc în 4-5 martie 2023, ora 16:00

Sâmbătă 4 martie 2023 - ora 12:00 - stad. Minaur Zlatna

CS Zlatna 2-5 CS CIL Blaj

Sâmbătă 4 martie 2023 - ora 16:00 - stad. Cetate 2

ACS GT Sport Alba Iulia 2-2 (2-4 dldd) ACS Viitorul Vama Seacă

Sâmbătă 4 martie 2023 - ora 16:00 - stad. Beldiu

AFC Kinder Teiuș 1-0 ACS Energia Săsciori

Duminică 5 martie 2023 - ora 13:00 - stad. Răhău

AFC Viitorul Răhău 0-9 ACS Industria Galda

Duminică 5 martie 2023 - ora 14:00 - stad. Unirea

CS Inter Unirea 1-1 (5-4 dldd) ACS Viitorul Sântimbru

Duminică 5 martie 2023 - ora 15:00 - stad. Baia de Arieș

CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș 1-4 ACS Spicul Daia Română

Duminică 5 martie 2023 - ora 16:00 - stad. Beldiu

AS Voința Beldiu 1-1 (4-3 dldd) ACS Performanța Ighiu

Duminică 5 martie 2023 - ora 16:00 - stad. Șona

ACS ADU Academy Șona 0-3 CSC Voința Stremț

Din faza sferturilor de finală, echipele calificate se vor introduce într-o singură urnă, prima echipă extrasă din urnă fiind considerată echipa gazdă.

În ședința Biroului Executiv a Asociației Județene de Fotbal Alba, din data de 07.08.2015, s-a hotărât ca începând cu faza sferturilor de finală a Cupei României, faza județeană, baremele de arbitraj și observare vor fi aceleași cu baremele de la Liga 4, iar până la faza optimilor de finală -inclusiv-, se va achita baremul aferent ligii din care face parte echipa considerată organizatoare (gazdă). Baremul nesubvenționat se achită de către echipa considerată gazdă. Lista baremelor poate fi văzută AICI .

CUPA ROMÂNIEI

FAZA a II-a

S-au calificat în faza a II-a, câștigătoarele celor nouă grupe din Faza I: CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, AS Limbenii Limba, AFC Viitorul Răhău, ACS Șoimii Ciumbrud, CSC Fortuna Lunca Mureșului, AS Voința Beldiu, CS Dacia Mihalț , ACS Nicolae Linca Cergău și ACS Adu Academy Șona, la care se adaugă cinci echipe din liga 4: CS Cuprirom Abrud, ACS GT Sport Alba Iulia, AFC Kinder Teiuș, CS Inter Unirea și AS Hiromecanica Șugag.

Jocurile din faza a II-a:

Miercuri 5 octombrie 2022 - ora 16:30

AS LIMBENII LIMBA 1-4 ACS GT SPORT ALBA IULIA

ACS ADU ACADEMY ȘONA 6-0 ACS NICOLAE LINCA CERGĂU

AFC VIITORUL RĂHĂU 4-3 AS HIDROMECANICA ȘUGAG

ACS ȘOIMII CIUMBRUD 0-6 AFC KINDER TEIUȘ

CS DACIA MIHALȚ 3-4 AS VOINȚA BELDIU

CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI 2-2 (3-5 dldd) CS INTER UNIREA 

Miercuri 12 octombrie 2022 - ora 16:30 

CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ 2-1 CS CUPRIROM ABRUD

Jucătorii, indiferent de categorie, cu excepția portarului, nu participă la două jocuri oficiale în pot în zi. Prin participare la jocul se înțelege intrarea efectivă în (ca titular sau prin înlocuirea terenului unui titular) și nu prea aparent a jucătorului în raportul de arbitraj. 

Jucătorii juniori, cu excepția portarului, au dreptul de a participa la două părți oficiale consecutive, cu respectarea condiției ca respectivii jucători să joace cel mult 135 de minute cumulate în două jocuri în decurs de 24 de ore, dacă al doilea joc se desfășoară cel mai mult. devreme în ziua imediat următoare. Nerespectarea regulamentului duce la pierderea celui de-al doilea joc prin forfait (3-0).

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

Echipele considerate gazde, vor achita partea nesubvenționată a baremului de arbitraj (280 lei), diferența fiind achitată de AJF Alba, în proiectul cu CJ Alba. 

Conform Hotărârii Comitetului de Urgență din 21.08.2018 , în faza județeană a Cupei României, în situația în care după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, echipa învingătoare va fi stabilită direct prin executarea loviturilor de departajare, fără a se. mai disputa cele două reprize de prelungiri, a câte 15 minute.

ATENŢIE: În faza judeţeană a Cupei României, în toate se pot efectua  maxim  5 (cinci) înlocuiri jocuri de jucători pe toată durata jocului (în tot atâtea opriri), numărul maxim de jucători care poate fi trimis în acelaşi timp de fiecare echipă la încălzire fiind 3.

Echipele sunt obligate să folosească cel puțin  1  jucător după  01.01.2003 (U 20) , atunci când se întâlnesc echipe de  liga 4, dacă sunt echipe de liga 5 sau din eșaloane diferite (4 cu 5), nu există restricții cu privire la jucătorii Under.

Dacă acesta este eliminat din (cartonaș roșu), echipa în cauză nu este obligată să introducă în teren un alt jucător care să îndeplinească condițiile respective.

IMPORTANT !!!

*  În data de 25 august 2015, a avut loc ședința Comitetului Executiv de Urgență a Federației Române de Fotbal, astfel sa hotărât ca: " În competițiile de seniori în cadrul căreia se folosesc și jucători juniori (în anul 2004 și mai tineri), identificarea acestora se va face pe baza carnetului de legitimare",  conform punctului 9, din hotărârea comitetului de urgență. Pentru a putea fi folosit la seniori, un junior trebuie să aibă împlinită vârsta de 14 ani.

Astfel, în competițiile de seniori, jucătorii juniori nu vor mai fi obligați să prezinte decât carnetul de legitimare (fără carte de identitate sau pașaport în copie sau original, cum era prevăzut în ROAF, la articolul 49, alin.1, teza finală).

În ședința Biroului Executiv a Asociației Județene de Fotbal Alba, din data de 07.08.2015, sa hotărât ca începând cu faza sferturilor de finală a Cupei României, faza județeană, baremele de arbitraj și observare vor fi aceleași cu baremele de la Liga 4, iar până la faza optimilor de finală -inclusiv-, se va achita baremul aferent ligii din care face parte echipa considerată organizatoare (gazdă). Baremul nesubvenționat se achită de către echipa considerată gazdă. Lista baremelor poate fi văzută AICI .

FAZA I

În prima fază a Cupei României, au fost înscrise toate echipele de Liga a Va (26 din 30), cu excepția celor patru echipe satelit (CS Ocna Mureș, ACS Industria Galda, ACS Viitorul Sântimbru și ACS Performanța Ighiu), care conform ROAF: În situația cluburilor cu mai multe echipe de seniori, în cadrul Cupei României, pot participa doar cu echipamente de categorie superioară a clubului".

În urma împerecherii geografice, au fost formate opt grupe a câte trei echipe și o grupă de două echipe. Vor juca în sistem fiecare cu fiecare, un singur joc, iar câștigătoarele grupelor vor primi trofeu pentru câștigătoarea grupei și vor obține calificarea în faza a doua, în care vor intra cinci echipe de liga 4: CS Cuprirom Abrud, ACS GT Sport Alba Iulia , AFC Kinder Teiuș, CS Inter Unirea și AS Hiromecanica Șugag). 

Grupa 1

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CS ARIESUL APUSENI BAIA DE ARIES 2 2 0 0 17-0 6
2 CS VIITORUL ROSIA MONTANA  2 0 0 2 0-17 0

11 Septembrie 2022 - ora 14:00

CS Viitorul Roșia Montană 0-9 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș (Teren - Abrud)

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș 8-0 CS Viitorul Roșia Montană

În cazul grupei 1, dacă la finalul jocului retur, echipele se află la egalitate (două rezultate de egalitate sau victorii la o diferență egală de goluri) se vor executa lovituri directe de departajare, pentru desemnarea câștigătoare a grupei.

Grupa 2

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AS LIMBENII LIMBA 2 2 0 0 11-1 6
2 AFC MICESTI  2 1 0 1 3-5 3
3 AS INTER CIUGUD 2 0 0 2 3-11 0

3 Septembrie 2022 - ora 17:30 - Sâmbătă

AS Inter Ciugud 2-3 (4-6 dldd) AFC Micești

11 Septembrie 2022 - ora 12:00

AFC Micești 0-3 (11-10 dldd) AS Limbenii Limba (Teren Ciugud )

18 Septembrie 2022 - ora 11:00

AS Limbenii Limba 8-1 AS Inter Ciugud (Teren Ciugud)

Grupa 3

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AFC VIITORUL RĂHĂU  2 2 0 0 4-0 6
2 CA ORIENT BLANDIANA  2 1 0 1 4-4 3
3 AFC ȘOIMII VINȚU DE JOS  2 0 0 2 2-6 0

4 Septembrie 2022 - ora 14:00

AFC Viitorul Răhău 2-0 (8-7 dldd) AS Orient Blandiana

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

AFC Șoimii Vințu de Jos 0-2 (4-3 dldd) AFC Viitorul Răhău

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

AS Orient Blandiana 4-2 AFC Șoimii Vințu de Jos

Grupa 4

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS ȘOIMII CIUMBRUD  2 1 1 0 6-2 4
2 ACS BĂGĂU 2 0 2 0 5-5 2
3 AS MUREȘUL GÂMBAȘ  2 0 1 1 3-7 1

4 Septembrie 2022 - ora 17:00

AS Mureșul Gâmbaș 3-3 (2-4 dldd) ACS Băgău

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Băgău 2-2 (2-3 dldd) ACS Șoimii Ciumbrud

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Șoimii Ciumbrud 4-0 AS Mureșul Gâmbaș

Grupa 5

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI  2 2 0 0 12-6 6
2 CS FC LOPADEA NOUĂ  2 1 0 1 5-6 3
3 ACS PROGRESUL FĂRĂU  2 0 0 2 3-8 0

4 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Progresul Fărău 0-2 (5-4 dldd) CS FC Lopadea Nouă

11 Septembrie 2022 - ora 14:00

CSC Fortuna Lunca Mureșului 6-3 (2-3 dldd) ACS Progresul Fărău

18 Septembrie 2022 - ora 15:00

CS FC Lopadea Nouă 3-6 CSC Fortuna Lunca Mureșului

Grupa 6

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AS VOINȚA BELDIU 2 2 0 0 8-2 6
2 CS RAPID CFR TEIUȘ 2 1 0 1 4-6 3
3 AS NAȚIONAL RĂDEȘTI  2 0 0 2 4-8 0

4 Septembrie 2022 - ora 11:00

AS Voința Beldiu 4-2 (4-3 dldd) AS Național Rădești

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

AS Național Rădești 2-4 (3-5 dldd) CS Rapid CFR Teiuș

17 Septembrie 2022 - ora 17:00

CS Rapid CFR Teiuș 0-4 AS Voința Beldiu

Grupa 7

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS DACIA MIHALȚ 2 2 0 0 7-1 6
2 ACS CRĂCIUNEL 2 1 0 1 9-4 3
3 CS SPICUL BUCERDEA  2 0 0 2 2-13 0

4 Septembrie 2022 - ora 17:00

CS Spicul Bucerdea 2-8 (0-3 dldd) ACS Crăciunel

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

CS Dacia Mihalț 5-0 (5-2 dldd) CS Spicul Bucerdea

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Crăciunel 1-2 CS Dacia Mihalț

Grupa 8

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS NICOLAE LINCA CERGĂU  2 2 0 0 8-5 6
2 ACS TÂRNAVELE TIUR 2 1 0 1 5-5 3
3 AS PĂNADE 2 0 0 2 4-7 0

4 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Nicolae Linca Cergău 4-3 (3-4 dldd) AS Pănade

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Târnavele Tiur 2-4 ACS Nicolae Linca Cergău (Teren Bucerdea)

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

AS Pănade 1-3 ACS Târnavele Tiur

Grupa 9

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS ADU ACADEMY ȘONA  1 1 1 0 16-4 4
2 AS GAZ METAN VALEA LUNGĂ  1 1 1 0 9-4 4
3 ACS VIITORUL BIIA 2 0 0 2 4-21 0

4 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Adu Academy Șona 14-2 (2-3 dldd) ACS Viitorul Biia

11 Septembrie 2022 - ora 17:00

ACS Viitorul Biia 2-7 (2-4 dldd) AS Gaz Metan Valea Lungă

18 Septembrie 2022 - ora 17:00

AS Gaz Metan Valea Lungă 2-2 ACS Adu Academy Șona

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc. Terenul, ora și ziua de disputare a jocurilor, se pot modifica numai cu acordul ambelor echipe, prin cererea scrisă depusă la sediul AJF Alba, până cel târziu miercuri 31 august, ora 15:00.

Se pot efectua  în Cupa României 5 (Cinci) schimbări  pe toată durata competiției, iar în campionat la liga 4 se pot efectua 5 schimbări și la liga 5 se pot efectua 6 schimbări. 

Baremul de arbitraj se achită în avans la AJF Alba: 280 lei / joc, de către echipa gazdă, diferența fiind subvenționată de AJF Alba.

În Cupa României evidența avertismentelor este separată de campionat, iar  cumul  este considerat la fiecare  2 CG,  cu excepția jucătorilor care primesc al doilea CG în semifinale, care la fel ca în liga drept campionilor, vor avea de joc în finală (această regulă se aplică. doar pentru finală și doar la cumul, nu și la cartonaș roșu).

Situația financiară a cluburilor: AICI .

Lista baremelor de arbitraj: AICI .

Criterii de departajare la grupele 2-9:

Următoarele aspecte de care se va ține cont în departajarea formărilor sunt, în ordine:

  • Rezultatul meciului direct; 
  • Golaverajul general mai bun în toate meciurile jucate; 
  • Numărul mai mare de goluri marcate în toate jocurile din grupă;
  • Rezultatul după loviturile de departajare;
  • Tragere la sorți.

În conformitate cu decizia Comitetului Executiv al FRF din data de 29.06.2022, la finalul meciului din grup se vor executari de departajare, indiferent de scorul final. Excepție pot face meciul al doilea și al treilea, doar în situația în care echipa calificată din grupă în finala regiunii a fost deja stabilită ca urmare a rezultatelor din primele două meciuri, situație în care nu va mai fi necesară executarea loviturilor de departajare.

Rezultatul loviturilor de departajare va fi folosit drept criteriu de departajare în cazul în care la finalul meciurilor dintr-o grupă va exista o egalitate perfectă a liniei de clasament între două sau mai multe echipe.

În situația în care și după a criteriului loviturilor de departajare egalitatea perfectă între cluburi se va păstra în clasament, ca ultim criteriu de departajare se va proceda la tragerea la sorți a echipei califícate în faza a II-a.

Conform articolului 30 alin. 15 din ROAF :  "Echipele programate în Cupa României nu pot renunța la jocuri și nici nu pot disputa jocuri amicale în zilele în care au fost programate, sub sancțiunea excluderii lor din campionatul în care participă".

 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>